Liga japońska - 23. kolejka J1 League: Kawasaki Frontale - Nagoya Grampus 3-0 (1-0)

18 października na Kawasaki Todoroki Stadium odbyło się starcie 23. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kawasaki Frontale i Nagoi Grampus. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kawasaki Frontale 3-0.

23. kolejka Japonia - J1 League
2020-10-18 12:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Arbiter: Hiroyoshi Takayama
Jesiel 65'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów zespół Kawasaki Frontale wygrał 18 razy i zanotował sześć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Kawasaki Frontale w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie dającego prowadzenie gola dla jedenastki Kawasaki Frontale strzelił Kaoru Mitoma. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Shogo Taniguchi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kawasaki Frontale.

W 57. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Nagoi Grampus Shinnosuke Nakatani. W 65. minucie Naoki Maeda został zastąpiony przez Ryotara Ishidę.

Trener Nagoi Grampus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ryoga Yamasakiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hiroyuki Abe.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kawasaki Frontale w 65. minucie spotkania, gdy Jesiel zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Kengo Nakamura.

W 70. minucie Kengo Nakamura został zmieniony przez Yasuta Wakizakę, co miało wzmocnić drużynę Kawasaki Frontale. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Takujego Yonemota na João Schmidta w 82. minucie oraz Oh Jae-Suka na Kosuke'a Otę w tej samej minucie. Chwilę później trener Kawasaki Frontale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Manabu Saito, a murawę opuścił Kaoru Mitoma. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Mu Kanazakiemu z jedenastki gości. Była to 90. minuta spotkania.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Shumpei Naruse
 65′ Jesiel Cardoso Miranda
Shinnosuke Nakatani 57′ (samob.)
Shogo Taniguchi
Yuichi Maruyama
87′ Kyohei Noborizato
Jae-Suk Oh82′
90′ Akihiro Ienaga
Sho Inagaki
Ao Tanaka
Naoki Maeda65′
 44′ 87′ Kaoru Mitoma
Mateus dos Santos Castro
70′ Kengo Nakamura
Takuji Yonemoto82′
Hidemasa Morita
Hiroyuki Abe65′
90′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Mu Kanazaki90′
Kenta Tanno
Yohei Takeda
87′ Shintaro Kurumaya
Haruya Fujii
87′ Manabu Saito
Kazuya Miyahara
70′ Yasuto Wakizaka
Kosuke Ota82′
90′ Kazuya Yamamura
Ryotaro Ishida65′
90′ Reo Hatate
Joao Felipe Schmidt Urbano82′
Taisei Miyashiro
Ryogo Yamasaki65′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Nagoi Grampus pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Nagoi Grampus w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.