Liga japońska - 16. kolejka J1 League: Yokohama FC - Nagoya Grampus 3-2 (2-1)

W starciu 16. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 13 września, zespół Yokohama FC wygrał z Nagoyą Grampus 3-2 (2-1). Mecz na Nippatsu Mitsuzawa Stadium obejrzało 3 290 widzów.

16. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-13 11:00 | Stadion: Nippatsu Mitsuzawa Stadium | Widzów: 3290 | Arbiter: T. Maasaki
Mateus 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Nagoi Grampus wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nagoi Grampus w 12. minucie spotkania, gdy Yutaka Yoshida zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Yokohama FC wyrównała wynik meczu. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Kosuke Saito.

Niedługo po stracie gola zespół gospodarzy objął prowadzenie. W 22. minucie Takaaki Shichi dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Masakazu Tashiro.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie za Kosuke Saita wszedł Yusuke Matsuo. A trener Nagoi Grampus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joao Schmidta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Takuji Yonemoto. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Między 63. a 66. minutą, boisko opuścili zawodnicy Yokohama FC: Kohei Tezuka, Yusuke Minagawa, na ich miejsce weszli: Kensuke Sato, Yuji Senuma. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela Xaviera, Hiroyukiego Abe'a zajęli: Ryogo Yamasaki, Mateus.

Drużyna Nagoi Grampus nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 73. minucie wyrównującą bramkę dla piłkarzy Nagoi Grampus zdobył Mateus. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Joao Schmidt.

Prawie natychmiast Yuji Senuma wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohama FC, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Takuya Matsuura.

W 83. minucie Yuki Soma został zmieniony przez Ryotara Ishidę, a za Yutakę Yoshidę wszedł na boisko Oh Jae-Suk, co miało wzmocnić jedenastkę Nagoi Grampus. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Masakazu Tashira na Yukiego Kobayashiego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Yuichi Maruyama
 22′ Takaaki Shichi
Shinnosuke Nakatani
84′ Masakazu Tashiro
Kosuke Ota
Takuya Matsuura
Yutaka Yoshida  12′ 84′
Tatsuki Seko
Hiroyuki Abe63′
66′ Kohei Tezuka
Sho Inagaki
Reo Yasunaga
Takuji Yonemoto63′
Koki Saito
Mu Kanazaki
66′ Yusuke Minagawa
Gabriel Augusto Xavier63′
 19′ 59′ Kosuke Saito
Yuki Soma83′
Akinori Ichikawa
Yohei Takeda
84′ Yuki Kobayashi
Haruya Fujii
Leandro Domingues Barbosa
Jae-Suk Oh84′
59′ Yusuke Matsuo
Ryotaro Ishida83′
66′ Kensuke Sato
Joao Felipe Schmidt Urbano63′
Kazuyoshi Miura
Mateus dos Santos Castro63′  73′
66′  78′ Yuji Senuma
Ryogo Yamasaki63′

Przewaga zespołu Nagoi Grampus w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Yokohama FC w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.