Liga izraelska - 5. kolejka Ligatu Al: Maccabi Petah Tikva - FC Ashdod 0-3 (0-2)

27 kwietnia w Pétaḥu-Tiqvie odbyło się starcie 5. kolejki izraelskiej Ligatu Al pomiędzy drużynami Maccabi Petah i FC Ashdod. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Ashdod 3-0.

O. Danino 48' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Jedenastka Maccabi Petah wygrała aż 22 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Dean David wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Ashdod , strzelając gola w 19. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Ashdod w 31. minucie spotkania, gdy Sagiv Yehezkel zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Maccabi Petah w tym sezonie, pojawił się Muhamad Sarsur, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Ofira Mizrachiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 48. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Maccabi Petah Omer Danino. W 53. minucie w jedenastce Maccabi Petah doszło do zmiany. Harrisson Manzala wszedł za Elego Elbaza.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Harrissonowi Manzali, piłkarzowi Maccabi Petah. W 60. minucie Itay Tako został zastąpiony przez Thai Bariba. Między 69. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Nir Bardea
48′ (samob.) Omer Danino
Obeida Khattab
Gal Shish
Dan Biton
69′ Tomasz Sivok
Roei Gordana
Lidor Cohen
Romain Jacques Habran84′
70′ Armando Enrique Cooper Whitaker
Leonard Owusu
Gidi Kanyuk
Dean David  19′ 89′
60′ Itay Tako
Ben Zion Moshel
53′ Eli Elbaz
Sagiv Shalom Yehezkel  31′
46′ Ofir Mizrachi
Ben El Yehuda Edri
46′ 87′ Muhamad Sarsur
Issoumaila Lingane84′
53′ 60′ Harrisson Manzala Tusumgama
Ben Reichert
Yuval Shabtai
Seybou Koita
60′ 88′ Thai Baribo
Gal Zruya89′

Arbiter wręczył pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Ashdod pokazał jedną.