Reklama

Reklama

LM hokeistów na trawie: Grunwald wyeliminowany

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań przegrali w Barcelonie z niemieckim KTHC Rot-Weiss Kolonia 0-5 (0-0) w drugim meczu pierwszej rundy kwalifikacyjnej grupy D Ligi Mistrzów i stracili szanse na awans.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań przegrali w Barcelonie z niemieckim KTHC Rot-Weiss Kolonia 0-5 (0-0) w drugim meczu pierwszej rundy kwalifikacyjnej grupy D Ligi Mistrzów i stracili szanse na awans.

Polskim drużynom klubowym nie udało się jeszcze nigdy pokonać niemieckich w rywalizacji LM na otwartych boiskach.

Wojskowi, którzy dzień wcześniej pokonali 3-2 mistrzów Włoch HC Bra, do przerwy dotrzymywali kroku renomowanym rywalom z trzema mistrzami olimpijskimi z Pekinu i Londynu w składzie. Polacy mieli w polu nawet lekką przewagę. W trzeciej kwarcie, jako że w LM gra się cztery kwarty po 17 i pół minuty każda, ofensywa Rot-Weiss przyniosła im trzy bramki zdobyte w ciągu 11 minut. To przesądziło o losach meczu i o wyeliminowaniu Grunwaldu z dalszej rywalizacji. Do szesnastki najlepszych awansuje bowiem tylko zwycięzca grupy.

Reklama

- Przynajmniej dwie bramki straciliśmy pechowo. Pierwszą po dyskusyjnej sytuacji, którą wykorzystał Christopher Zeller, podwójny mistrz olimpijski oraz po rzucie karnym na 0-4. W całym meczu wykonywaliśmy tylko jeden krótki róg. Potknięcia w defensywie sprawiły, że przegraliśmy różnicą większą aniżeli trzema bramkami i nie zdobyliśmy żadnego punktu. Nie ulega wątpliwości, że trafiliśmy na silną grupę - powiedział trener Grunwaldu Jerzy Wybieralski.

W niedzielę ostatni mecz w grupie D Rot-Weiss - HC Bra.

Do szesnastki najlepszych zespołów, bez potrzeby uczestnictwa w rywalizacji w rundzie kwalifikacyjnej, zakwalifikował się mistrz Polski - Pomorzanin Toruń. Mecze najsilniejszych 16 drużyn zostaną rozegrane na przełomie marca i kwietnia 2015 roku.

Grunwald Poznań - KHTC Rot-Weiss Kolonia 0-5 (0-0)

Bramki: Christoper Zeller (38., 42., 70., krótki róg), Christoper Menke (49.), Tom Grambusch (54., karny).

Tabela grupy D:

            M PKT GOLE

1. Rot-Weiss 1 5 5-0

2. Grunwald 2 5 3-7

3. HC Bra              1 1 2-3

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy