Liga hiszpańska - Segunda B: SD Ponferradina - Hércules Alicante 1-0 (1-0)

29 czerwca w Ponferradzie odbył się mecz rozgrywek hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ponferradiny a Hércules'u. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ponferradiny 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 3-1, więc to ona wywalczyła awans.

Hiszpania - Segunda B
2019-06-29 19:30 | Stadion: Estadio El Toralín | Arbiter: Guillermo Conejero Sánchez
SD Ponferradina
Hércules Alicante
1
0
Óscar Sielva 4'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Ponferradiny wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Óscar Sielva dla drużyny Ponferradiny. Bramka padła w tej samej minucie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Hércules: Adriánowi Jiménezowi w 18. i Diego Benitowi w 36. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ponferradiny.

Trener Hércules'u postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jonathan Mejía, a murawę opuścił Juanjo Nieto. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Ríos Reina z Ponferradiny. Była to 62. minuta starcia.

W 63. minucie Adrián Jiménez zastąpił Jaime Alvarada. W 67. minucie w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Yuri wszedł za Carlosa Bravę. W 73. minucie Jesús Alfaro został zmieniony przez Naniego, co miało wzmocnić jedenastkę Hércules'u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Isiego Palazóna na Óscara Lozana.

Kibice Ponferradiny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Saúla Crespa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Óscar Sielva. W drugiej połowie nie padły bramki.

Pablo Íñiguez de Heredia Larraz
62′ José Antonio Ríos Reina
Francisco Javier Flores Gómez
 4′ 81′ Óscar Sielva Moreno
Pol Roigé Rodríguez
Álex Aizpuru Aizbitarte
Jesús Alfaro Ligero73′
67′ Carlos Bravo Expósito
Benjamin Martinez Martinez
Daniel González Hermosa
Carlos Martínez Rodríguez
76′ Isaac Palazón Camacho
Juan José Nieto Zarzoso46′
Gianfranco Gazzaniga Farías
Ferrán Ferri Escuriet
Matthieu Kevin Wesley Amouzou
Francisco Antonio Candela Pascual
81′ Saúl Crespo Prieto
Rubén Molina Selva73′
Jorge Luis García Salmón
Jaime Alberto Alvarado Hoyos63′
76′ Óscar Lozano Folgoso
Julián Cerdá Vicente
Edward Orlando Bolaños Angulo
Francisco Javier Miranda Mera
67′ Yuri de Souza Fonseca
Jonathan Mejía Ruiz46′

Drużyna Hércules'u miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Ponferradiny, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.