Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: RC Recreativo de Huelva - Mérida AD 3-3 (0-2)

9 lutego na Estadio Nuevo Colombino w Huelvie odbyło się spotkanie 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Recreativo i Méridy Asociación. Mecz zakończył się remisem 3-3.

24. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-09 17:00 | Stadion: Estadio Nuevo Colombino | Arbiter: Alexander González
Jardel 88'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Méridy Asociación w 17. minucie spotkania, gdy Rafa Mella strzelił pierwszego gola.

W 23. minucie żółtą kartkę obejrzał Cera z Recreativo.

W 25. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rafa Mella z Méridy Asociación. W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Melchora z Méridy Asociación, a w 44. minucie Nana z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Recreativo rozpoczął w zmienionym składzie, za Quique Rivera, Carlosa Martíneza weszli Alberto Quiles, Jose Carlos.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 47. minucie gola kontaktowego strzelił Alberto Quiles.

Drużyna Méridy Asociación krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Alberto Quiles. Między 56. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Recreativo przyniosły efekt bramkowy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Chuli.

W 75. minucie za Gonzala Poleya wszedł José Gaspar. W tej samej minucie w zespole Méridy Asociación doszło do zmiany. Santi Villa wszedł za Artura Segada. W następstwie utraty gola trener Méridy Asociación postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Salvę Blázqueza i na pole gry wprowadził napastnika Jardela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 80. minucie w drużynie Recreativo doszło do zmiany. Christian Martínez wszedł za Chulego. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Santi Villa, zawodnik gości.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 88. minucie wynik ustalił Jardel.

W doliczonym czasie gry żółtą kartkę otrzymał Jorge Morcillo z drużyny gospodarzy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Emilio Cubo, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Albertowi Quilesowi i Javiemu Sánchezowi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Javier Sánchez López90′
23′ Miguel Ángel García Cera
Salvador Blázquez Martínez75′
90′ Jorge García Morcillo
Emilio Cubo Pareja90′
44′ Mariano González Maroto
Mario Gómez Martín
Diego Jiménez López
Jesús Mena Múgica
46′ Carlos Leopoldo Martínez Garrido
Gonzalo Poley González75′
Gustavo Mauricio Quezada Reinoso
Alejandro Rodríguez Melgar42′
46′ Enrique Rivero Pérez
Arturo Segado Muñoz75′
Alberto Martín Romo García Adámez
Rafael Mella Ferreiro  17′, 25′
56′ Isidro Ros Ríos
Carlos Monje Serrano62′
 70′ 65′ 80′ Manuel Jesús Vázquez Florido
Carlos Moreno Gómez
80′ Christian Jesús Martínez
José Manuel López Gaspar75′
Antonio Ponce Salas
Santiago Villa Castro75′ 84′
46′ Fernandez Vazquez Jose Carlos
Miguel Ángel Espinar Peña
46′  47′, 48′ 90′ Alberto Quiles Piosa
Esmiraldo Sá da Silva75′  88′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.