Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: Granada II - Murcia CF 0-1 (0-0)

9 lutego na Ciudad Deportiva del Granada CF odbyło się starcie 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Granady II i Murcia CF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Murcia CF 1-0.

24. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-09 11:30 | Stadion: Ciudad Deportiva del Granada CF | Arbiter: Néstor Holgueras
Club Recreativo Granada
Universidad Católica de Murcia CF
0
1
Isaac Aketxe 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Murcia CF wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Rafa de Vicente z drużyny gości. Była to 41. minuta meczu.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alberta Lópeza z Granady II, a w 57. minucie Víctora Díaza z drużyny przeciwnej. Trener Murcia CF postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Javiego Morena i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Portera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 66. minucie arbiter ukarał kartką Vicente Romera, piłkarza gości. W 67. minucie Ayala został zmieniony przez Isaaca Aketksego. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Granady II doszło do zmiany. Caio Emerson wszedł za Maria Rodrígueza.

W 73. minucie sędzia przyznał kartkę Isaacowi Aketksemu z Murcia CF. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Granady II doszło do zmiany. Dani Villanueva wszedł za Alberta Lópeza. Chwilę później trener Granady II postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Isiego Gómeza wszedł Sergio Parla, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Granady II nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Między 81. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 81. minucie w zespole Murcia CF doszło do zmiany. Álvaro Barbosa wszedł za Mustafę Azmana.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Isaac Aketxe. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Julio Iricibar Bayarri
48′ 74′ Alberto López Jiménez
Víctor Díaz Suárez57′
77′ Isaac Gómez Sánchez
Javier Moreno Sánchez62′
71′ Mario Rodríguez Ruiz
Hugo Álvarez Quintas
77′ Sergio Parla García
Mario Robles Domínguez
Ismael Ruiz Sánchez
Johan Alexander Terranova Montoya
71′ Caio Emerson Pereira Marques da Silva
Isaac Aketxe Barrutia67′  90′ 73′
Jesús Rodríguez Ortuño
Álvaro Barbosa León81′
74′ 86′ Daniel Villanueva Rivas
Carlos Portero Díaz62′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Granady II otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy sześć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.