Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: CD Castellón - RCD Espanyol Barcelona II 1-0 (0-0)

W starciu 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 9 lutego, drużyna Castellónu wygrała z Espanyolem Barcelona II 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej.

Juanto 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Castellónu wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 50. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Satrústeguiemu i Iagowi Indiasowi.

Jedynego gola meczu strzelił Juanto dla drużyny Castellónu. Bramka padła w tej samej minucie. W 73. minucie Alejandro Sanz został zastąpiony przez Mikela Carra.

A kibice Espanyolu Barcelona II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alberta Fernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alejandro Cea. W 80. minucie Nico Melamed został zmieniony przez Jofre'a Carrerasa, co miało wzmocnić drużynę Espanyolu Barcelona II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Íñiga Muñoza na Jamellego. Po chwili trener Castellónu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Javi Serra, a murawę opuścił Juanto.

Iago Indias Fernández50′
50′ Eneko Satrústegui Plano
Alejandro Pérez Cea80′
Jorge Fernández Lucas
Ricard Pujol Amat
Rafael Gálvez Cerillo
Iván Gil Calero
81′ Íñigo Muñoz Cuevas
Ferran Jutlgà Blanc
Carles Salvador Vidal
Pol Lozano Vizuete
73′ Alejandro Sanz Sainz
Nicolás Melamed Ribaudo80′
César Díaz Martínez
Damiá Sabater Tous
 65′ 89′ Juan Tomás Ortuño Martínez
Pau Martínez Gil
Jesús López Cabrera
Adrià Rojas Prat
Adrián Lapeña Ruiz
Nil Jiménez Berral
73′ Mikel Carro Fandiño
Roman Tugarinov
89′ Javier Serra Arcos
Alberto Fernández Broens80′
Raúl Toni Alcaina Fenollosa
Marc Manchón Armans
David Cubillas Peña
Josimar Aldair Quintero Quintero
81′ Rubén Díez Adán
Jofre Carreras Pagès80′

Zespół Espanyolu Barcelona II miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Castellónu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.