Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda División: Racing Santander - Oviedo 1-1 (1-1)

21 grudnia na Campos de Sport de El Sardinero odbyło się starcie 21. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Racinga Santander i Oviedo. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 14 537 widzów.

21. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-21 20:00 | Stadion: Campos de Sport de El Sardinero | Widzów: 14537 | Arbiter: Alejandro Muñiz
Real Racing Club de Santander
Real Oviedo
1
1
Jordi Figueras 39'
Juanjo Nieto 15'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Racinga Santander wygrał 10 razy i zanotował sześć porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Alejandrowi Arribasowi z zespołu gości. Była to druga minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oviedo w 15. minucie spotkania, gdy Juanjo Nieto strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Ortuño.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 39. minucie wynik ustalił Jordi Figueras. Sytuację bramkową stworzył Cejudo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie żółtą kartkę dostał Juanjo Nieto, zawodnik gości. W 63. minucie Abdoul Yoda zastąpił Nica Hidalga.

W 65. minucie żółtą kartkę otrzymał Christian Fernández z Oviedo. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tejera osłabiając tym samym zespół Oviedo. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Racinga Santander doszło do zmiany. Jon Ander wszedł za Davida Rodrígueza.

Chwilę później trener Oviedo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Lolo González, a murawę opuścił Marco Sangalli. W 74. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Ortuñowi, piłkarzowi Oviedo. Trener Racinga Santander wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Barrala. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Cejudo.

W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Moisesa Delgadę z Racinga Santander, a w 89. minucie Nereo Champagnego z drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Moises Delgado osłabiając zespół Racinga Santander. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 83. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Christian Fernández Salas65′
83′ 90′ Moises Delgado
Carlos Hernández Alarcón
 39′ Jordi Figueras Montel
Juan José Nieto Zarzoso  15′ 54′
75′ Álvaro Cejudo Carmona
Borja Sánchez Laborde
Mario Ortiz Ruiz
Jaime Suárez Juesas
Sergio Ruiz Alonso
Sergio Tejera Rodríguez65′
63′ Abdoul Karim Yoda
Alfredo Ortuño Martínez74′ 75′
66′ David Rodríguez Sánchez
Eduardo Cortina García
63′ Nicolás Hidalgo GArcía
Emmanuel González Rodríguez68′
Daniel Toribio Gutierrez
Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
75′ David Barral Torres
Ibrahima Baldé75′
66′ Jon Ander Pérez Ruiz de Garibay
Samuel Obeng Gyabaa

Przewaga zespołu Racinga Santander w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze Racinga Santander dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych oraz jedną czerwoną.