Reklama

Reklama

Aleksander Powietkin: Chcę rewanżu z Kliczką!

- Moim celem jest rewanż z Kliczką - grzmiał tuż po zastopowaniu Manuela Charra (26-2, 15 KO) odrodzony pod okiem nowego trenera Aleksander Powietkin (27-1, 19 KO).

- Mam dwa pragnienia. Po pierwsze, chcę najpierw odzyskać tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, a potem pozostanie już tylko rewanż z Kliczką za moją jedyną porażkę w karierze - dodał Rosjanin, w przeszłości mistrz olimpijski, który wczoraj wieczorem efektownie znokautował Niemca w siódmym starciu pojedynku w Moskwie, zdobywając wakujący pas WBC International.

To był udany powrót po październikowym laniu z rąk Władimira Kliczki. Bo choć Sasza poległ wtedy na punkty, to był kilka razy liczony i w zasadzie ani razu nie zagroził Ukraińcowi. Teraz jednak z nowym szkoleniowcem w narożniku wszystko ma wyglądać inaczej.

Reklama

- Naturalnie jestem zadowolony ze zwycięstwa, lecz żeby myśleć o mistrzostwie trzeba będzie pokonać kogoś jeszcze mocniejszego - nie ukrywa Powietkin.

- Mam za sobą przyjazny zespół ludzi. Ważne jest, że wszyscy mówią tym samym językiem i chciałbym kontynuować współpracę z Iwanem Kirpą jako moim trenerem. Ćwiczyliśmy sporo nad poprawieniem obrony, a także bicie więcej kombinacjami. Jedna z nich przyniosła mi zwycięstwo nad Charrem - przyznał Rosjanin.

- Iwan prosił w narożniku, bym nieco się zrelaksował i bił kombinacjami, a ja się stosowałem do jego wskazówek. Dodatkowo poddałem się trzymiesięcznej diecie. To już nie były frytki, tylko gotowane na parze warzywa i owoce. Jestem gotowy do dalszej ciężkiej pracy - dodał Powietkin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy