Liga austriacka - 28. kolejka 1. ligi: SV Ried - FC Wacker Innsbruck 4-3 (1-1)

17 lipca na josko ARENA w Ried Im Innkreisie odbył się mecz 28. kolejki austriackiej 1. ligi pomiędzy drużynami Ried i Wacker Innsbruck. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ried 4-3.

F. Mandl 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 65 starć jedenastka Wacker Innsbruck wygrała 27 razy i zanotowała 23 porażki oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Wacker Innsbruck objęła prowadzenie. W drugiej minucie Stefan Meusburger dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Raphael Gallé.

W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Constantinowi Reinerowi, zawodnikowi gospodarzy.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 23. minucie bramkę wyrównującą zdobył Julian Wießmeier. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Stefan Nutz.

W 42. minucie kartkę otrzymał Thomas Kofler z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sunday Faleye. Asystę zanotował Murat Şatin.

Kibice Ried nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bernda Gschweidla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Reuben Acquah. Posunięcie trenera było słuszne. Bernda Gschweidla zdobył wyrównującą bramkę w 81. minucie spotkania. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Muratowi Şatinowi z Wacker Innsbruck. Była to 69. minuta starcia. W 76. minucie Julian Wießmeier zastąpił Valentina Grubecka.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 2-2 w 81. minucie strzelił Bernd Gschweidl. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Marca Grülla.

W 85. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Wacker Innsbruck Raffael Behounek. Chwilę później trener Wacker Innsbruck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Robert Martic, a murawę opuścił Raphael Gallé.

Zespół Wacker Innsbruck nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wyrównującą bramkę dla zawodników Wacker Innsbruck zdobył Felix Mandl. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Kofler.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ried w 90. minucie spotkania, gdy Bernd Gschweidl strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zanotował Constantin Reiner.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-3.

Thomas Kofler42′
6′ Constantin Reiner
Felix Köchl
Gedeon Balakiyem Takougnadi
Stefan Meusburger  2′
57′ Reuben Acquah
Abdoul Karim Conté
Stefan Nutz
Raphael Gallé86′
 23′ 76′ Julian Wießmeier
Robert Martić86′
76′ Valentin Grubeck
Atsushi Zaizen86′
57′  81′, 90′ Bernd Gschweidl
Elvin Ibrisimovic
Ivan Kovačec
Felix Mandl87′  90′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Ried, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Wacker Innsbruck w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.