Liga angielska - 22. kolejka League Two: Mansfield Town FC - Northampton Town FC 1-1 (0-0)

W pojedynku 22. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 21 grudnia, zespół Mansfield Town zremisował z Northampton Town 1-1 (0-0). Mecz na Ony Call Stadium obejrzało 4 496 widzów.

H. Smith 84'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań drużyna Mansfield Town wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Northampton Town i jedną drużynie przeciwnej.

Między 56. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Northampton Town i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Northampton Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Harry'ego Smitha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Paul Anderson. Posunięcie trenera było słuszne. Harry'ego Smitha zdobył wyrównującą bramkę w 84. minucie spotkania.

W 63. minucie Alan McCormack został zmieniony przez Andrew Williamsa. Po chwili trener Mansfield Town postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Dannego Rosego. Na boisko wszedł Nicky Maynard, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 72. minucie kartkę dostał Andy Cook, piłkarz Mansfield Town.

W tym czasie to zawodnicy Mansfield Town otworzyli wynik. W 74. minucie Andy Cook dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomógł Malvind Benning.

W 80. minucie Michael Harriman został zmieniony przez Joe Martina, co miało wzmocnić jedenastkę Northampton Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Willema Tomlinsona na Alistaira Smitha oraz Andy'ego Cooka na Craiga Daviesa.

Niedługo później Harry Smith wywołał eksplozję radości wśród kibiców Northampton Town, strzelając gola w 84. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Nicky Adams.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mansfield Town: Nealowi Bishopowi i Mattowi Prestonowi. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

David Cornell
59′ Malvind Benning
Charlie Goode
36′ James Clarke
Michael Harriman80′
90′ Matt Preston
Jordan Turnbull38′
Ryan Sweeney
Scott Wharton
90′ Neal Bishop
Nicky Adams
80′ Willem Tomlinson
Paul Anderson56′ 62′
 74′ 72′ 82′ Andy Cook
Alan McCormack12′ 63′
69′ Danny Rose
Joe Martin80′
80′ Alistair Smith
Shaun McWilliams
82′ Craig Davies
Harry Smith62′  84′
Jimmy Knowles
Matthew Warburton
69′ Nicky Maynard
Andrew Williams63′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Mansfield Town, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy czwartek zespół Northampton Town zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Crawley Town FC. Tego samego dnia Port Vale FC zagra z zespołem Mansfield Town na jego terenie.