Partner merytoryczny: Eleven Sports

Szok. Cieszą się, że Polacy stracili te zawody!

Kilka dni temu opublikowano oficjalny kalendarz mistrzostw świata na długim torze. Rok temu jedna z rund odbyła się w Ostrowie Wielkopolskim, co wzbudziło niezadowolenie niektórych zawodników. Sugerowano, że tor jest zdecydowanie za krótki. Teraz już Polski w kalendarzu nie ma, z czego wyraźnie cieszą się kibice z innych krajów. Trzeba powiedzieć sobie jasno, że w naszym kraju nie ma typowego obiektu do long tracka.

Stadion żużlowy w Ostrowie
Stadion żużlowy w Ostrowie/Anna Kłopocka/Flipper Jarosław Pabijan

Żużel na długim torze to odmiana w Polsce mniej znana. Bardzo zainteresowani są nią zwłaszcza w Niemczech i w Holandii, jest także tor w Marianskich Łaźniach (Czechy). Generalnie to na zachodzie Europy zdecydowanie bardziej stawiają na tę odmianę sportu żużlowego. Mają także ku temu obiekty, w samych Niemczech na północy jest ich kilka: Scheessel, Vechta, Hechtchausen, Mulmshorn czy Parchim. Dwa pierwsze ośrodki zresztą zorganizują za rok finały mistrzostw świata na długim torze. Organizują je praktycznie co roku, bo ilość torów jest ograniczona.

W przeciwieństwie do sezonu 2023, zawodów nie będzie w Polsce. Jeden z turniejów w niedawno zakończonym sezonie zorganizował Ostrów Wielkopolski, co przyjęto z dużym zdziwieniem. W porównaniu do innych torów w Polsce, Ostrów jest faktycznie dość długi, ale czy nadaje się na long track? Zawody wypadły nieźle, ale część ich uczestników narzekała, że tor jest za krótki. Fakt, jeśli spojrzymy na stadiony w Niemczech, gdzie okrążenie trwa kilkadziesiąt sekund, to w Ostrowie wyglądało to zupełnie inaczej.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Szybka Kontra. Rewolucja Ekstraligi Żużlowej. Oceniamy zmiany. WIDEO/szybka kontra (żużel)/INTERIA.TV

      Cieszą się, że za rok tych zawodów nie będzie w Polsce!

      Gdy opublikowano przyszłoroczny kalendarz indywidualnych mistrzostw świata na długim torze, wśród większości kibiców zapanowała euforia związana z... brakiem Polski na liście. - Ufff, na szczęście bez Polski i jej "toru do long tracka" - napisał jeden z kibiców z Francji, a wielu się z nim zgodziło. W tym kraju też lubią speedway na długim torze, mają tory do niego przeznaczone. Zresztą rok temu mieli nawet mistrza świata, bo złoto zdobył Mathieu Tressarieu.

      W sezonie 2022 jako stały uczestnik jeździł także Stanisław Burza, który z klasycznym torem dał sobie spokój już jakiś czas temu. W zmaganiach na długim torze wypadł raczej przeciętnie, choć miał naprawdę niezłe turnieje. Najlepiej wizualnie wypadł podczas wrześniowych zmagań w Vechcie. Furory w stawce nie zrobił, ale obecność Polski zaznaczył. Prawda jest jednak taka, że ta odmiana żużla mało kogo w naszym kraju w ogóle obchodzi.

      Stadion w Ostrowie Wielkopolskim/Anna Kłopocka/Flipper Jarosław Pabijan
      Start - ważna część wyścigu/Przemysław Gąbka/Flipper Jarosław Pabijan
      Równy start Polski i Francji/Jarosław Pabijan/Flipper Jarosław Pabijan

      INTERIA.PL

      Lubię to
      Lubię to
      0
      Super
      0
      Hahaha
      0
      Szok
      0
      Smutny
      0
      Zły
      0
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz na stronie błąd?Napisz do nas
      Dołącz do nas na:
      instagram
      • Polecane
      • Dziś w Interii
      • Rekomendacje