Reklama

Reklama

Pawieł Kuliżnikow przyłapany na dopingu

Kolejna skandaliczna wiadomość! Na dopingu przyłapany został Pawieł Kuliżnikow - rosyjska gwiazda łyżwiarstwa szybkiego. Podobnie jak Maria Szarapowa miał zażywać środek o nazwie meldonium. Wpadł również mistrz olimpijski w sztafecie w short tracku Siemion Jelistratow.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Kuliżnikow to wielokrotny mistrz i rekordzista świata w łyżwiarstwie szybkim. Już raz, w wieku juniorskim, był zdyskwalifikowany za doping, co uniemożliwiło mu występ na igrzyskach w Soczi.

Niespełna 22-letni zawodnik ma na swoim koncie złote medale mistrzostw świata w wieloboju i na dystansach. Rosyjski sprinter może się pochwalić także triumfami w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 500 i 1000 m.

Reklama

W tym roku Kuliżnikow kilka razy bił rekord świata na 500 m.

Przyłapany także na dopingu Siemion Jelistratow startuje w short tracku - jest mistrzem olimpijskim z Soczi w sztafecie 5000 m, mistrzem świata na 1500 m, 18-krotnym medalistą mistrzostw Europy.

Wczoraj słynna rosyjska tenisistka, Maria Szarapowa, przyznała się do tego, że podczas Australian Open została przyłapana na stosowaniu zabronionego środka.

Szarapowa, jak powiedziała, od wielu lat stosowała preparat o nazwie meldonium, ale od 1 stycznia tego roku jest on już umieszczony na liście środków zabronionych dla sportowców.

- Popełniłam ogromny błąd. Biorę za to pełną odpowiedzialność - kajała się tenisistka.

Dzisiaj rosyjski minister sportu Witalij Mutko zapewnił, że ministerstwo przypominało sportowcom o tym, że meldonium jest obecnie zakazanym preparatem.

- Nie jest moją rolą, by wypowiadać się oficjalnie w tej kwestii, ale będzie więcej przypadków dopingu u sportowców - bez ogródek powiedział Mutko.

W tym roku na zażywaniu meldonium wpadli już także: pochodząca z Rosji ukraińska biathlonistka Olga Abramowa, kolejny ukraiński biathlonista Artem Tyszczenko, rosyjski kolarz Edward Worganow oraz Nigeryjczycy - maratończyk Endeshawa Negesse i mistrzyni świata w biegu na 1500 m Abeby Aregawi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje