28. kolejka NB I: Szombathelyi Haladás FC - MTK Hungária Budapeszt 1-0 (0-0)

W pojedynku 28. kolejki węgierskiej NB I, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna Haladas FC zwyciężyła z MTK Budapeszt 1-0 (0-0). Mecz na Haladás Stadion w Szombathely obejrzało 3 440 widzów.

B. Gaal 85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół Haladas FC wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 23. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jewgienija Selina z MTK Budapeszt, a w 59. minucie Dávida Mohla z drużyny przeciwnej. Na drugą połowę drużyna MTK Budapeszt wyszła w zmienionym składzie, za Slobodana Mihajlovica, Ádáma Pintéra weszli József Kanta, István Bognár.

W 62. minucie Michael Rabusic został zastąpiony przez Reagya Ofosu. Chwilę później trener MTK Budapeszt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Ulysse Diallo, a murawę opuścił Laszlo Lencse. Trener Haladas FC postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Galina Ivanova i na pole gry wprowadził napastnika Bálinta Gaala, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 80. minucie w zespole Haladas FC doszło do zmiany. Márió Németh wszedł za Olega Golodyuka.

Jedyną bramkę meczu dla Haladas FC zdobył Bálint Gaal w 85. minucie.

Béla Balogh
59′ Dávid Mohl
Ádám Vass
80′ Oleh Golodyuk
Máté Katona
23′ Yurii Habovda
Slobodan Mihajlovic46′
72′ Galin Stefanov Ivanov
Bálint Vogyicska36′
Funsho Ibrahim Bamgboye
László Lencse64′
42′ 62′ Michael Rabušic
Szabolcs Schön
Ágoston Kiss
Bence Varga
Szabolcs Schimmer
Nasiru Zakaria Banahene
62′ Reagy Baah Ofosu
Benedek Varju
Gergő Holdampf
Anton Bidzilya
Karol Mészáros
István Bognár46′
80′ Márió Németh
József Kanta46′
72′  85′ Bálint Gaal
Ulysse Diallo64′

Jedenastka Haladas FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Haladas FC, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.