Reklama

Reklama

Turniej ATP w Umag: 12. zwycięstwo Robredo

Rozstawiony z numerem piątym Tommy Robredo pokonał Włocha Fabio Fogniniego (3.) 6:0, 6:3 w finale turnieju na ziemnych kortach w chorwackim Umag (pula nagród 467 tys. euro). Hiszpański tenisista wygrał imprezę tej rangi w singlu 12. raz w karierze.

Trwający godzinę i trzy minuty niedzielny pojedynek był piątym spotkaniem na korcie zajmującego 28. miejsce w rankingu ATP World Tour Robredo i wyżej notowanego Fogniniego (19. na światowej liście), w tym czwartym wygranym przez Hiszpana.

Dzięki temu zwycięstwu 31-letni tenisista otrzymał czek na 74 tys. euro i po 250 punktów do każdego z rankingów ATP Tour.

Pierwszy z 12 triumfów Robredo odniósł w 2001 roku w sopockim Orange Prokom Open, a ostatnie w kwietniu w Casablance. Dotychczas 11 razy był najlepszy na ziemnej nawierzchni, zaś raz na twardej.

Pięć lat młodszy Fognini nie wykorzystał w niedzielę szansy na trzecią w tym miesiącu i zarazem w karierze wygraną w cyklu ATP Tour. Dwa tygodnie temu zwyciężył w Stuttgarcie, a następnie w Hamburgu.

Reklama

Wynik finału gry pojedynczej:

Tommy Robredo (Hiszpania, 5) - Fabio Fognini (Włochy, 3) 6:0, 6:3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje