Reklama

Reklama

ATP Newport. Kamil Majchrzak w drugiej rundzie

Kamil Majchrzak pokonał Brytyjczyka Alastaira Graya 6:3, 6:4, awansując do drugiej rundy turnieju ATP w Newport. W nagrodę zagra teraz z rozstawionym z "1" Amerykaninem Johnem Isnerem.

Spotkanie Majchrzaka z grającym z "dziką kartą" Grayem trwało godzinę i 12 minut.

W pierwszym secie wystarczyło tylko jedno przełamanie, w drugim gemie, żeby rozstrzygnąć sprawę. Potem obaj tenisiści wygrywali własne serwisy, a 23-letni zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego zakończył rywalizację za pierwszą piłką setową.

Druga partia rozpoczęła się dobrze dla Graya. Brytyjczyk, również w drugim gemie, przełamał naszego zawodnika, a potem prowadził nawet 4:1. Następnie stracił jednak serwis w siódmym i dziewiątym gemie, a w kolejnym Majchrzak zakończył pojedynek, choć dopiero za trzecią piłką meczową.

Reklama

W najnowszym rankingu ATP Majchrzak zajmuje 102. miejsce, natomiast jego rywal w ogóle nie jest klasyfikowany na światowej liście.

Rywalem Polaka w 1/8 finału będzie Isner, który w pierwszej rundzie miał wolny los. Amerykanin, znany m.in. z bardzo mocnego serwisu, trzykrotnie triumfował w Newport - w 2011, 2012 i 2017 roku.

1. runda gry pojedynczej:

Kamil Majchrzak (Polska) - Alastair Gray (W. Brytania) 6:3, 6:4

Ilia Iwaszka (Białoruś) - Bernard Tomic (Australia) 6:2, 7:6 (7-5)

Marcel Granollers (Hiszpania) - Prajnesh Gunneswaran (Indie) 6:2, 6:2

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL