Liga szwedzka - 12. kolejka Allsvenskan: Elfsborg Boras - BK Häcken 0-0

W starciu 12. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 2 czerwca, drużyna Elfsborg zremisowała z Häcken 0-0. Mecz na Borås Arena w Boråsie obejrzało 6 113 widzów.

12. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-06-02 15:00 | Stadion: Borås Arena | Widzów: 6113 | Arbiter: A. Ekberg
Elfsborg Boras
BK Häcken
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Elfsborg wygrała aż 17 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 10.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie sędzia pokazał żółte kartki Kevinowi Stuhrowi-Ellegaardowi, Gustavowi Henrikssonowi z Elfsborg.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Gustav Henriksson, tym samym zespół gospodarzy musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 40. minucie arbiter wręczył żółtą kartkę Rasmusowi Lindgrenowi z drużyny gości. W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Elfsborg doszło do zmiany. Jon Jönsson wszedł za Jonathana Leviego.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Ishizakiego z Elfsborg, a w 53. minucie Mervana Çelika z drużyny przeciwnej. Trener Häcken postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Mervana Çelika i na pole gry wprowadził napastnika Paulinha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 69. minucie za Kevina Kabrana wszedł Simon Lundevall. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paulinha z Häcken, a w 75. minucie Jona Jönssona z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Elfsborg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Jesper Karlsson, a murawę opuścił Simon Olsson.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Simonowi Strandowi i Alexandrowi Jeremejeffowi.

BK Häcken
21′ Kevin Stuhr-Ellegaard
Peter Abrahamsson
21′ 38′ Gustav Henriksson
Kari Arkivuo73′
Frederik Holst
Gustav Berggren
Stian Rode Gregersen
Elohor Godswill Ekpolo
90′ Simon Strand
Johan Hammar
Samuel Holmen
Rasmus Lindgren40′
50′ Stefan Daisuke Ishizaki
Joona Toivio
45′ Jonathan Levi
Mervan Çelik53′ 68′
87′ Simon Olsson
Daleho Irandust
Pawel Cibicki
Alexander Thomas Jeremejeff90′
69′ Kevin Kabran
Viktor Lundberg82′
Tim Rönning
Patrik Christoffer Källqvist
45′ 75′ Jon Jönsson
Juhani Lauri Henrik Ojala
Jesper Manns
Oskar Sverrisson73′
69′ Simon Lundevall
Adam Andersson
Deniz Hümmet
Nasiru Mohammed82′
87′ Karl Jesper Karlsson
Ali Youssef
Marokhy Ndione
Paulo José de Oliveira68′ 73′

Przewaga zespołu Häcken w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Elfsborg w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.