Reklama

Reklama

Letnia Grand Prix w skokach: Kruczek podał kadrę na Hinterzarten

Polscy skoczkowie od mocnego uderzenia rozpoczęli Letnią Grand Prix. W Wiśle-Malince wygrali drużynowo a indywidualnie najlepszy był Dawid Kubacki. Trener Łukasz Kruczek ogłosił kadrę na zawody w Hinterzarten.

Kruczek po zawodach Grand Prix w Wiśle podał skład polskiej reprezentacji na kolejne konkursy tej rangi, które w najbliższy weekend rozegrane zostaną w niemieckim Hinterzarten.

W zawodach wystartuje pięciu najlepszych "Biało-czerwonych" z konkursu indywidualnego w Wiśle, czyli: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Bartłomiej Kłusek i Maciej Kot.

W Hinterzarten skoczkowie ponownie powalczą w konkursach: drużynowym (piątek) i indywidualnym (sobota).

Z Niemiec rywalizacja przeniesie się do francuskiego Courchevel (14.08.) i szwajcarskiego Einsiedeln (15.08.) - na te konkursy w polskiej kadrze nastąpi podwójna zmiana.

Reklama

"Biało-Czerwoni" zdominowali początek sezonu letniego w zawodach FIS Grand Prix, a najbardziej obrazuje to klasyfikacja Pucharu Narodów. Reprezentacja Polski po konkursach w Wiśle z sumą 706 punktów pewnie przewodzi w tym zestawieniu, wyprzedzając drugich Niemców o 232 punkty. Trzecie miejsce zajmują zaś Norwegowie, którzy w Wiśle zdobyli 396 punktów.

Program zawodów w Hinterzarten:

piątek

17:00 - oficjalny trening

20:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

sobota

18:30 - kwalifikacje

20:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL