Reklama

Reklama

Letnia Grand Prix w Hinterzarten. Triumf Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki wygrał konkurs Letniej Grand Prix w Hinterzarten. Po pierwszej serii prowadził i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Kamil Stoch znalazł się poza finałową trzydziestką.

Dawid Kubacki prowadzi po pierwszej serii zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które odbywają się w niemieckim Hinterzarten. W czołowej trzydziestce zmieścili się także Piotr Żyła i Maciej Kot. Odpadli Kamil Stoch i Bartłomiej Kłusek.

Kubacki, który zwyciężył na inaugurację tego sezonu w Wiśle, uzyskał 103,5 metra i ma siedem punktów przewagi nad drugim Niemcem Severinem Freundem. Żyła jest siódmy - 101 m, a Kot 24. - 96,5 m.

Kłusek uplasował się na 32. pozycji - 96,5 m, natomiast Stoch z tym samym wynikiem był dopiero 38.

Reklama

W drugiej serii jako pierwszy z Polaków zaprezentował się Kot. Skoczył na odległość 98,5 m, co oznacza, że poprawił się w stosunku do pierwszej serii.

Jednak niemal wszyscy skoczkowie w drugiej części notowali lepsze rezultaty, bo sędziowie zdecydowali się podnieść belkę.

Słabiej skoczył natomiast Piotr Żyła, który był z siebie wyraźnie niezadowolony. Zepsuł drugi skok (98 m) i wypadł z czołowej dziesiątki konkursu.

Przed własną publicznością chciał zwyciężyć Severin Freund, który po pierwszej serii był drugi ze skokiem na odległość 101 m. W drugiej części poprawił się o 1,5 m i objął prowadzenie.

Wynik sobotniego konkursu pozostawał już tylko w rękach Kubackiego. Skoczył dobrze technicznie, ale o trzy metry krócej niż w pierwszej serii. Serca polskich kibiców zadrżały, ale zaliczka okazała się wystarczająca.

Polak zwyciężył już w drugim konkursie z rzędu. Jest liderem Letniej Grand Prix i prezentuje naprawdę wysoką formę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL