Reklama

Reklama

Władimir Alekno: Brazylia faworytem igrzysk w Rio de Janeiro

Siatkarze reprezentacji Rosji będą bronić tytułu mistrzów olimpijskich w Rio de Janeiro. Ich trener Władimir Alekno podkreślił, że wielkie znaczenie będzie miał doping kibiców i dlatego faworytami są Brazylijczycy. - Polacy nie wygraliby mistrzostw świata, gdyby nie byli ich gospodarzami - powiedział selekcjoner Rosji w wywiadzie dla olympic.ru.

Podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku Rosjanie pokonali m.in. nasz zespół, eliminując "Biało-czerwonych" w ćwierćfinale. Teraz w Rio będą bronić tytułu, a prawo gry na igrzyskach zapewnili sobie w styczniu podczas turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie. Alekno podkreśla, że jego zespół czekają ciężkie przygotowania do najważniejszej imprezy czterolecia.

Selekcjoner reprezentacji Rosji przyznał, że sposobem na wzmocnienie narodowej drużyny jest naturalizacja wybitnych zawodników. Wyjawił, że Rosjanie podjęli próbę przekonania do reprezentowania ich barw Wilfredo Leona. Ten jednak zdecydował się grać dla Polski.

Reklama

- Rozmawialiśmy, ale wybrał Polskę. Chce żyć w Europie - powiedział Alekno.

- W przyszłym roku będzie grał dla Polski i mało prawdopodobne, że polscy fani będą z tego powodu źli, zwłaszcza jeśli pomoże im wejść na szczyt - dodał rosyjski trener.

Alekno jest zdania, że największymi faworytami do zdobycia olimpijskiego złota w Rio będą Brazylijczycy. Rosjanin podkreślił, że w siatkówce ogromne znaczenie ma wsparcie kibiców.

- Polscy kibice się na mnie obrażą, ale nadal jestem zdania, że Polacy nie wygraliby mistrzostw świata, gdyby nie byli ich gospodarzami. Ile meczów polski zespół wygrał dzięki kibicom? Myślę, że Brazylijczycy nie będą kibicować gorzej - powiedział selekcjoner Rosji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy