Reklama

Reklama

Andrea Anastasi będzie trenerem polskich siatkarzy do 2014 roku

Włoski trener Andrea Anastasi będzie pracował z reprezentacją polskich siatkarzy przez kolejne dwa lata. Nowa umowa została podpisana w sobotę w Katowicach.

"To dobry moment, bo przed chwilą trener poprowadził nasz zespół po raz 50. i w dodatku mecz zakończył się zwycięstwem (z Finlandią 3:0 - przyp. red). Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy trenera i mam nadzieję, że w 2014 podczas finału mistrzostw świata w Katowicach będę w tym miejscu gratulował trenerowi złotego a przynajmniej srebrnego medalu" - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.

Przed podpisaniem umowy doszło do zabawnej sytuacji, gdyż prezes przejęzyczył się i zamiast nazwiska Anastasi powiedział Castellani (poprzedni selekcjoner polskiej reprezentacji).

Reklama

"Nie daj Boże, to już historia" - skwitował swoją pomyłkę Przedpełski.

Anastasi dziękował związkowi za zaufanie. "Bardzo dobrze czuję się w Polsce i kocham zespół, z którym pracuję. Wiem, jak wielka ciąży na mnie odpowiedzialność, ale wiem też, że mamy dobrą, perspektywiczną drużynę" - stwierdził włoski trener.

Jego umowa, jak zaznaczył Przedpełski, jest podobna do poprzedniej, którą podpisano w lutym 2011 r., tzn. zakłada niezbyt wygórowaną pensję i bardzo wysokie premie za osiągnięcia.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy