Reklama

Reklama

Kolejne kontuzje w Zaksie Kędzierzyn-Koźle

Po Łukaszu Wiśniewskim i Piotrze Gacku kontuzjowany w Zaksie jest też Felipe Fonteles, który ma zapalenie ścięgna Achillesa. O tym, czy w sobotę z AZS Częstochowa zagra Paweł Zagumny, zadecyduje lekarz - poinformował trener siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla.

Daniel Castellani wyjaśnił, że rozgrywający Zaksy podczas środowego meczu z włoskim Trentino Diatec nabawił się drobnego uraz palców. - Czy zagra w sobotę - zobaczymy - powiedział Argentyńczyk.

 Nowy brazylijski przyjmujący zespołu z Kędzierzyna-Koźla Fonteles, który w polskiej lidze również pokazał się już z bardzo dobrej strony, w ostatnim starciu Ligi Mistrzów z włoską potęgą wyszedł na parkiet tylko na chwilę. Jak się okazało - również w związku ze stanem zdrowia.

- Felipe ma zapalenie ścięgna Achillesa. Na szczęście czuje się już lepiej. Był też w ostatnich dniach na konsultacjach w Łodzi. Zdaniem specjalistów to nic groźnego, ale powinien mieć kilka dni przerwy - dodał Castellani.

Reklama

Trener Zaksy podkreślił, że w tym tygodniu trenować zaczyna już kontuzjowany w ostatnich tygodniach Łukasz Wiśniewski, a w kolejnym tygodniu zajęcia wznowi libero Piotr Gacek, który przeszedł zapalenie wyrostka robaczkowego.

- Rokowania w przypadku obu tych zawodników są dobre, mam nadzieję że szybko wrócą do gry - stwierdził szkoleniowiec.

Mimo kolejnych kontuzji w zespole Castellani jest spokojny o wyniki. - Najważniejsze dla mnie jest to, że w zawodnikach jest duch walki. Nie tracą energii, uzupełniają się i doskonalą formę na treningach - powiedział.

Jednocześnie zaznaczył, że choć Częstochowa jest w tabeli znacznie niżej i zgromadziła znacznie mniej punktów, to może być groźnym przeciwnikiem. - Gra ostatnio bardzo dobrze i z pewnością nie będzie łatwo ją pokonał.

Sobotni mecz ZAKSA rozegra z AZS Częstochowa u siebie. Będzie to dla zespołu ważne spotkanie, bo po serii zwycięstw z początku sezonu w ostatnim czasie zaliczyła trzy przegrane - dwie z Trentino Diatec w Lidze Mistrzów oraz w ekstraklasie na wyjeździe z Delectą Bydgoszcz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy