Reklama

Reklama

Premier League. Policja odwoła sezon?

Brytyjska policja chce mieć możliwość odwołania sezonu piłkarskiego, jeśli w przypadku jego wznowienia kibice nie będą przestrzegać zasad wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Na razie rozgrywki pozostają zawieszone.

Policja obawia się, że nawet gdy mecze będą rozgrywane przy pustych trybunach, to kibice będą się gromadzili w okolicach stadionów czy ośrodków treningowych.

- Nie chcemy, aby w ten sposób zmarnowany został wysiłek ludzi, który włożyli w przestrzeganie zasad społecznej izolacji. Potrzebny jest bardzo jasny komunikat do fanów, że jeśli naruszą zasady, to rozgrywki zostaną skrócone - powiedział Mark Roberts, odpowiadający za działania policji w futbolu.

Rywalizacja w Premier League przerwana jest od 13 marca. Choć toczą się rozmowy nad jej przywróceniem, to żadnej konkretnej decyzji dotyczącej daty nie podjęto.

Reklama

Wielka Brytania jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią. Na Covid-19 zmarło tam ponad 26 tys. osób.

wkp/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama