Varzim SC - SL Benfica II 0-2 (0-1). Liga portugalska - 8. kolejka Segunda Liga

27 października na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie odbył się mecz 8. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Varzimu i Benficy II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Benficy II 2-0. Spotkanie obejrzało 1 192 widzów.

8. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-10-27 17:45 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Widzów: 1192 | Arbiter: Ricardo Baixinho
Varzim SC
SL Benfica II
0
2
Luis Lopes 27'
Henrique Araújo 76'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków jedenastka Varzimu wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy II w 27. minucie spotkania, gdy Luis Lopes zdobył pierwszą bramkę.

Między 30. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy w jedenastce Varzimu doszło do zmiany. Nuno Valente wszedł za Tiaga Cerveirę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benficy II.

Trener Benficy II postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Cher Ndour. Na boisko wszedł Ronaldo Camará, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Luis Lopes został zmieniony przez Henrique Araúja.

A kibice Varzimu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Agdona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Zé Tiago. W 71. minucie w drużynie Benficy II doszło do zmiany. Henrique Pereira wszedł za Jaira Tavaresa.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Benficy II, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku nie dał szans obrony bramkarzowi Henrique Araújo. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 80. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Varzimu: Murilo, Rafael Assis, Luís Silva, na ich miejsce weszli: George Kwame, André Leão, Lessinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tiaga Gouvei, Rafaela Brita zajęli: Úmaro Embaló, Martim Neto. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Samuel Jumpe Soares30′
39′ . Andre Micael
Pedro Miguel Costa Álvaro
45′ Tiago Ramos Cerveira
Filipe Miguel Nicolácia da Cruz
Cássio Fernando Scheid
Miguel Raimundo Nóbrega
João Carlos Silva Reis
Rafael Vela Rodrigues
63′ José Tiago Almeida Martins
Paulo Guilherme Gonçalves Bernardo
80′ Rafael Henrique Assis Cardoso
Cher Ndour62′
88′ Luís Manuel Costa Silva
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito83′
Octávio Alexandre Leal Barros
Tiago Maria Antunes Gouveia83′
80′ Murilo Oliveira de Freitas
Luis Henrique Barros Lopes  27′ 31′ 62′
30′ Heliardo Vieira da Silva
Sandro Plínio Rosa Cruz
45′ Nuno Daniel Costeira Valente
Ronaldo Camará62′
José Carlos Natário Ferreira
Martim Carvalho Neto83′
80′ André Filipe Ribeiro Leão
João Roberto Rota Neto
88′ Welesson Barreto Borges
Úmaro Embaló83′
80′ George Nana Kwame Ofosu
Henrique Martins Pereira71′
63′ Agdon Santos Menezes
Henrique Pereira Araújo62′  76′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.