Liga portugalska - 20. kolejka Segundy Liga: Porto II - SC Farense 1-1 (0-1)

9 lutego na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedrosie odbyło się starcie 20. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Porto II i Farense. Mecz zakończył się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 557 widzów.

20. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-09 16:00 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Sampaio | Widzów: 557 | Arbiter: Hugo Silva
Porto II
SC Farense
1
1
Fábio Vieira 83'
R. Gauld 7'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań jedenastka Farense wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Farense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Ryan Gauld.

Między 20. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Farense i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Farense.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Farense: Jorge Fellipemu w 51. i Jonatanowi w 52. minucie. W 65. minucie Matheus Silva zastąpił Arnolda Nkufo.

Chwilę później trener Porto II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Angel Torres, a murawę opuścił Afonso Sousa. Między 74. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Farense. W 75. minucie André Vieira został zmieniony przez Fábia Nunesa, co miało wzmocnić jedenastkę Farense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Valentego na Taddeusa Fomakwanga. W 83. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Fabio Vieira.

W 85. minucie João Mário został zmieniony przez Madiego Quetę, co miało wzmocnić drużynę Porto II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabrícia na Christiana Irobisę. W doliczonej drugiej minucie starcia kartką został ukarany Hugo Seco, zawodnik gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Luís Carlos Rocha Rodrigues
68′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Ryan Gauld  7′
 83′ (k.) 20′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Jonatan Lucca52′
Mor Ndiaye
Filipe Joaquim Melo Silva42′
77′ Rodrigo Ribeiro Valente
André Filipe Silva Rocha Vieira74′ 75′
85′ João Mário Neto Lopes
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
77′ Taddeus Nkeng Fomakwang
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
85′ Madi Queta
Christian Okechukwu Irobiso87′
68′ Ángel Yesid Torres Quiñones
Fabio Nunes75′

Przewaga jedenastki Porto II w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy osiem.