Reklama

Reklama

MŚ w pływaniu. 15. złoto Amerykanina Dressela

Amerykański pływak Caeleb Dressel został mistrzem świata na 50 m st. motylkowym w Budapeszcie i tym samym zdobył 15. tytuł mistrza globu w karierze. Ksawery Masiuk poprawił własny rekord Polski i awansował do finału na 100 m st. grzbietowym.

Broniący tytułu 26-letni Dressel wygrał w czasie 22,57, a wraz z kolegami w stolicy Węgier triumfował także w sobotniej sztafecie 4x100 m st. zmiennym. Amerykanin specjalizujący się w stylu dowolnym i motylkowym w Budapeszcie zamierza wywalczyć cztery złote medale w konkurencjach indywidualnych.

Caeleb Dressel mistrzem świata na 50 metrów. 15 tytuł Amerykanina

Dressel wyprzedził o 0,21 s 42-letniego Nicholasa Santosa. Brazylijski weteran poprawił własny rekord na najstarszego medalistę MŚ. "Jestem bardzo zadowolony ze srebrnego medalu. Nie jest łatwo konkurować z takimi zawodnikami, jak Dressel" - przyznał Santos.

Kolejny Amerykanin, Michael Andrew, stanął na najniższym stopniu podium. W półfinałach na 100 m st. grzbietowym wystąpiła dwójka reprezentantów Polski. Ksawery Masiuk (UKS G-8 Bielany Warszawa) z rekordem Polski i czwartym czasem - 52,58 - awansował do finału.

Reklama

Na tym etapie zmagań najszybszy był w czasie rekordu mistrzostw świata Grek Apostolos Christou - 52,09. Drugi był Włoch Thomas Ceccon - 52,12, a trzeci Amerykanin Hunter Armstrong - 52,37.

17-letni Polak jest najmłodszym zawodnikiem w stawce finalistów. Najstarszym będzie 32-letni Japończyk Ryosuke Irie, który zanotował siódmy czas - 52,85.

Czytaj także: Było tak blisko! Barcelona po rzutach karnych wygrywa Ligę Mistrzów

W tej konkurencji wśród kobiet w półfinałach startowała Paulina Peda, której wynik 1.00,88 zapewnił 15. miejsce i brak możliwości rywalizowania w finale. Rekordzistka Polski w eliminacjach popłynęła o 0,05 s szybciej, zajmując 13. lokatę. Najszybszą grzbiecistkę na 100 m w półfinałach okazała się Amerykanka Regan Smith - 57,65.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL