Oni nie mieli sobie równych. Oto siódemka 8. serii ORLEN Superligi

Mirko Alilović i Mitja Janc poprowadzili Orlen Wisłę Płock do zwycięstwa w 8. serii ORLEN Superligi. Kto jeszcze zasłużył na wyróżnienie za występ w miniony weekend?

/Tomasz Zasinski / 058sport.pl/NEWSPIX.PL/Newspix

Najlepsza siódemka 8. serii Orlen Superligi

Bramkarz: Mirko Alilović (Orlen Wisła Płock)

Specjalista od "Świętych Wojen". Doświadczony Chorwat znów pokazał kunszt w meczu z Industrią Kielce i dołożył nie cegiełkę, ale cegłę do triumfu swojego zespołu. Odbił 13 piłek, co dało mu 42 procent skuteczności. Na posterunku był w ostatnich minutach, kiedy przyjezdni mieli szanse, aby powalczyć o punkty. 37-latek zamurował dostęp do swojej bramki. Wybronił cztery karne. Pojawiają się głosy, aby przedłużyć z nim kontrakt po sezonie... tylko na mecze z Kielcami.

Lewoskrzydłowy: Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy)
W spotkaniach drużyny z Puław dzieje się ostatnio bardzo dużo, pada ogrom bramek. We Wrocławiu Azoty wygrały 37:35. Na pierwsze prowadzenie wyszły na minutę przed końcem. Wówczas gola ze skrzydła zdobył Piotr Jarosiewicz. 26-latek w całym meczu zanotował osiem bramek. Co ciekawe - w jego przypadku - żadnego z rzutu karnego, do którego tego dnia po prostu nie podszedł.

Milosz Bekisz, Piotr Jarosiewicz, Lukasz Kucharzyk/Wojciech Szubartowski / PressFocus / NEWSPIX.PL

Lewy rozgrywający: Mitja Janc (Orlen Wisła Płock)
21-latek udowodnił, dlaczego uchodzi za jeden z największych handballowych talentów w Europie. Tańczył z kieleckimi obrońcami, rzucał z dystansu, sporo widział. Zdobył osiem bramek. Pod koniec pierwszej połowy, tuż przed końcową syreną popisał się mocnym, skutecznym rzutem z 13-14 metrów. Do tego dołożył trzy asysty.

Środkowy rozgrywający: Kamil Adamski (Rebud KPR Ostrów Wielkopolski)
Kolejny dobry występ 29-latka. W Gdańsku z dużą swobodą ogrywał defensywę rywali. Imponować mogły jego dynamiczne wejścia w strefę, ale precyzja rzutów. Zdobył 10 bramek przy stuprocentowej skuteczności. Do tego dołożył trzy ostatnie podania.

Prawy rozgrywający: Jovan Milicević (Energa MMTS Kwidzyn)
Drużyna Bartłomieja Jaszki sprawiła niespodziankę w Głogowie. Duża w tym zasługa Serba, który wykazał się niezłym repertuarem rzutowym. Zdobył siedem bramek. Dwie ważne zaliczył w końcówce, raz popisując się pięknym rzutem z podłoża. Zaliczył siedem asyst.

Prawoskrzydłowy: Mateusz Wojdan (Corotop Gwardia Opole)
Zespół z Opola pewnie pokonał ekipę z Legionowa, w głównej mierze, dzięki solidnej postawie w obronie. 23-latek dobrze biegał do kontrataków. Raczej nie mylił się w wykańczaniu akcji ze skrzydeł. Zdobył 10 bramek. Trzy z nich po rzutach karnych.

Kołowy: Kelian Janikowski (Azoty Puławy)
Łukasz Gogola i Kacper Adamski często wykorzystywali 28-latka, który dobrze wypracowywał sobie miejsce na obrocie. W spotkaniu ze Śląskiem zdobył siedem bramek. Do tego dołożył solidną pracę na rzecz drużyny.

Zawodnik serii: Mitja Janc, Kamil Adamski

Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin. Skrót meczu. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport