Reklama

Reklama

Widzew Łódź. Marcin Kaczmarek został nowym trenerem

Marcin Kaczmarek został nowym trenerem Widzewa Łódź. Na stanowisku zastąpił Zbigniewa Smółkę, który był trenerem klubu zaledwie przez miesiąc.

18 czerwca Martyna Pajączek została nowym prezesem Widzewa Łódź i zapoczątkowała w klubie rewolucje. Na pierwszy ogień poszli trener Zbigniew Smółka i dyrektor sportowy Łukasz Masłowski.

Reklama

Pierwszy pracował w klubie od miesiąca i nie zdążył poprowadzić drużyny w ani jednym oficjalnym spotkaniu. Drugi, ceniony za wcześniejszą pracę w Wiśle Płock, był dyrektorem sportowym Widzewa zaledwie przez dwa miesiące.

Zbigniewa Smółkę na stanowisku trenera zastąpił Marcin Kaczmarek. 45-letni szkoleniowiec związał się z klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

- Zdaję sobie sprawę, do jakiego klubu przychodzę. Widzew to historia, tradycja, cztery mistrzostwa Polski i znakomite mecze w europejskich pucharach. Widzew to również wspaniali kibice i nowy stadion z pełnymi trybunami. Ale też, co najważniejsze dla mnie jako trenera, tworzy się tu ciekawy projekt, w którym chętnie wezmę udział - mówił Kaczmarek tuż po podpisaniu kontraktu z nowym klubem.

Kaczmarek ostatnio prowadził pierwszoligową Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Wcześniej przez pięć lat był trenerem Wisły Płock, z którą awansował najpierw do I ligi, a później do Ekstraklasy.

W przeszłości 45-letni Kaczmarek pracował w takich zespołach jak Olimpia Grudziądz, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk.

Widzew w minionym sezonie długo był liderem II ligi, ale po serii dziewięciu remisów z rzędu i przegranych dwóch ostatnich spotkaniach awans do I ligi wyślizgnął się łodzianom z rąk.

II liga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama