24. kolejka 1. ligi: Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 0-0

5 czerwca na Stadionie MOSiR w Mielcu odbył się pojedynek 24. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Stal i Puszcza. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

24. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-05 17:40 | Stadion: Stadion MOSiR | Arbiter: J. Małyszek
Stal Mielec
Puszcza Niepołomice
0
0

Jedenastka Stal bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Puszcza i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Stal rozpoczęła w zmienionym składzie, za Roberta Dadoka wszedł Michał Żyro. W 59. minucie Maciej Domański został zmieniony przez Bartosza Nowaka.

Między 62. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Michał Mikołajczyk
9′ Mateusz Żyro
Marcin Stefanik
87′ Andreja Prokić
Hubert Tomalski33′
62′ Szymon Stasik
Bartosz Żurek71′
Grzegorz Tomasiewicz
Wiktor Żytek
Maciej Urbańczyk
Yevhen Radionov

Przewaga jedenastki Stal w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.