Reklama

Reklama

NHL - wygrane Minnesota Wild i Montreal Canadiens

Hokeiści Minnesota Wild po raz pierwszy wygrali z Chicago Blackhawks w drugiej rundzie play off hokejowej ligi NHL. W walce o Puchar Stanleya kolejne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Montreal Canadiens.

Gracze Chicago Blackhawks przegrali na wyjeździe z Minnesota Wild 0-4 i w półfinale Konferencji Zachodniej ligi NHL w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już tylko 2-1.

Po dwóch tercjach nie zanosiło się na wysoką wygraną gospodarzy, gdyż na tablicy wyników brzmiał nietypowy jak na hokej rezultat 0-0.

W ostatniej części hokeiści z Minnesoty zaczęli trafić. Bramki zdobyli: Erik Haula, Mikael Granlund, Zach Parise i ponownie Granlund, który ustalił wynik meczu na minutę i 17 sekund przed końcem.

Reklama

W drugiej parze półfinałowej Los Angeles Kings prowadzą z Anaheim Ducks 2-0.

W Konferencji Wschodniej Montreal Canadiens ponownie wyszli na prowadzenie w rywalizacji z Boston Bruins. W trzecim meczu drużyna z Montrealu wygrała 4-2 i prowadzi 2-1.

Po bramkach Tomasa Plekanca i Pernella Karla Subbana po pierwszej tercji było 2-0 dla gospodarzy. W drugiej trzecią bramkę dla Canadiens zdobył Dale Weise.

Goście z Bostonu nie sprzedali tanio skóry i doszli na jedną bramkę, dzięki golom Petrice'a Bergerona i Jarome'a Iginli. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował jednak Lers Eller na trzy sekundy przed końcem spotkania.

W drugiej parze Pittsburgh Penguins prowadzą z New York Rangers 2-1.

Wyniki wtorkowych meczów drugiej rundy play off:

Konferencja Wschodnia:

Montreal Canadiens - Boston Bruins 4-2

(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 2-1 dla Canadiens)

Konferencja Zachodnia:

Minnesota Wild - Chicago Blackhawks  4-0

(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 2-1 dla Blackhawks)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL