Reklama

Reklama

NBA: zmieniono format rozgrywania serii finałowej

Właściciele klubów w NBA jednogłośnie przyjęli zmianę formatu rozgrywania serii finałowej. Rywalizacja nadal będzie się toczyła do czterech zwycięstw, ale wyżej rozstawiona drużyna będzie gospodarzem meczów numer: 1, 2, 5 i 7

Dotychczas zespół mający przewagę parkietu także dwa pierwsze mecze grał we własnej hali, ale trzy kolejne już na wyjeździe. Następnie był gospodarzem spotkania szóstego i siódmego. W ten sposób rywalizowano przez ostatnie 29 lat. Zmiana wejdzie w życie od zbliżającego się sezonu 2013/14.

- Kluby miały wrażenie, że system 2-3-2 nie sprzyja wyżej rozstawionym zespołom. Za niesprawiedliwe uważały konieczność rozgrywania na wyjeździe piątego meczu, uchodzącego za kluczowy. Co więcej, w mieście rywala musieli spędzać aż osiem kolejnych dni - powiedział komisarz NBA David Stern.

Systemem 2-2-1-1-1 rywalizuje się także na wszystkich wcześniejszych etapach fazy play off. W finale postanowiono od niego odejść po sezonie 1983/84. Boston Celtics pokonali wtedy Los Angeles Lakers 4-3, a prezes zwycięskiej ekipy Red Auerbach narzekał na konieczność ciągłego podróżowania przez całe Stany Zjednoczone.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama