Reklama

Reklama

NBA: George Karl zwolniony z Nuggets

George Karl został zwolniony z funkcji trenera koszykarzy Denver Nuggets. Co ciekawe w maju został uznany szkoleniowcem roku w NBA. W sezonie zasadniczym Nuggets wygrali 57 meczów, najwięcej w swojej historii, ale odpadli w pierwszej rundzie play off.

Karl pracował w Denver od stycznia 2005 roku.

W dziewięciu kolejnych sezonach Nuggets zdołali awansować do play off, jednak pierwszą rundę przebrnęli tylko raz - w 2009 roku. Pod jego wodzą drużyna odniosła 423 zwycięstwa i doznała 257 porażek.

W sezonie 2012/13 Nuggets zajęli trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej (57-25), ale w pierwszej rundzie play off ulegli Golden State Warriors 2-4.

- George wydatnie przyczynił się do sukcesów, które drużyna odniosła w ostatnim dziesięcioleciu. Bardzo doceniamy to co dla nas zrobił - podkreślił w oświadczeniu prezes klubu Josh Kroenke.

Reklama

Karl miał ważny kontrakt z Nuggets jeszcze przez rok. Media informują, że naciskał na jego jak najszybsze przedłużenie. Władze klubu nie miały jednak takiego zamiaru i zwolniły go, by uniknąć sytuacji, w której drużynę prowadziłby niezadowolony ze swojej pozycji szkoleniowiec.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama