• 5 .Stade Rennes FC (36 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (29 pkt.)

Olympique Marsylia - Montpellier HSC 3-1 (1-0). Liga francuska - 18. kolejka Ligue 1

W spotkaniu 18. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 6 stycznia, zespół Olympique Marsylia zwyciężył z Montpellier HSC 3-1 (1-0). Starcie odbyło się na Orange Vélodrome w Marsylii.

F. Mollet 52'

Jedenastka Olympique Marsylia (”OM”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 meczów zespół Olympique Marsylia wygrał 16 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ”OM” w 41. minucie spotkania, gdy Nemanja Radonjić zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Florian Thauvin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”OM”.

Trener Montpellier HSC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Keagana Dollya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Yun Il-Lok. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Zawodnicy ”MHSC” odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie Florent Mollet wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Jordan Ferri.

W 65. minucie Mickaël Cuisance zastąpił Kevina Strootmana. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w jedenastce Montpellier HSC za Jorisa Chotarda wszedł Damien Le Tallec, a w zespole Olympique Marsylia Nemanja Radonjić zmienił Dimitriego Payeta. Po chwili trener Olympique Marsylia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Valère Germain, a murawę opuścił Darío Benedetto. Valère Germain spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie w jedenastce ”OM” doszło do zmiany. Saîf-Eddine Khaoui wszedł za Yuta Nagatomę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Olympique Marsylia przyniosły efekt bramkowy. Gola na 2-1 w 80. minucie strzelił Dimitri Payet. Sytuację bramkową stworzył Boubacar Kamara.

Prawie natychmiast Valère Germain wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”OM”, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Saîfa-Eddine'a Khaouiego.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Montpellier HSC doszło do zmiany. Hilton wszedł za Mihaila Risticia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Nicolas Louis Marcel Cozza
79′ Yuto Nagatomo
Mihailo Ristić85′
Boubacar Kamara
Florent Mollet  52′
Florian Thauvin
Joris Chotard73′
 41′ 73′ Nemanja Radonjić
Jordan Ferri
Pape Alassane Gueye
Il-Lok Yun46′
65′ Mickaël Cuisance
Andy Delort
79′ Darío Ismael Benedetto
Arnaud Souquet
79′ Saîf-Eddine Khaoui
Clément Vidal
73′  80′ Dimitri Payet
Keagan Dolly46′
65′ Kevin Strootman
Damien Vincent Denis Le Tallec73′
Marley Aké
Petar Szkuletić
79′  84′ Valère Germain
Sepe Elye Wahi

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół ”MHSC” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.