Reklama

Reklama

DME w lekkoatletyce. Świetny bieg Polki na 400 m

W biegu na 400 metrów kobiet podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w efektownym stylu wygrała Natalia Kaczmarek! Dzięki temu po 15 konkurencjach reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie w całej imprezie.

Najlepszym rezultatem w stawce na tym dystansie mogła się pochwalić Francuzka Floria Guei (50,84). Polskę reprezentowała jednak Natalia Kaczmarek, która ostatnio jest w bardzo dobrej formie. Podczas niedawnego mityngu w Bielsku-Białej 23-letnia Polka poprawiła rekord życiowy - 51,03. 

Polska biegaczka w dobrej formie

To drugi wynik na listach europejskich i jednocześnie piąty rezultat w historii polskiej lekkiej atletyki, który dał jej minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Jednocześnie ustawił ją jako faworytkę, bo w tym roku 400 metrów nie przebiegła szybciej żadna z konkurentek (Guei osiągnęła 52,23).

Reklama

Natalia Kaczmarek połknęła rywalki

Niespodzianki nie było. Na przeciwległej prostej Kaczmarek wręcz połknęła rywalki i na metę przybiegła z dużą przewagą w czasie 51,36, wyprzedzając rywalki prawie o dziesięć metrów. Drugie miejsce zajęła Hiszpanka Aauri Bokesa a trzecie - Niemka Corinna Schwab.

Po tym biegu Polska objęła prowadzenie w rywalizacji generalnej, wyprzedzając Włochy i Niemcy!

Niestety znacznie słabiej w rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie spisał się Dariusz Kowaluk, który zajął ostatnie miejsce. Zwyciężył Francuz Thomas Jordier.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje