Reklama

Reklama

Tour de France: po raz pierwszy wystąpi afrykański zespół

Ekipa z RPA MTN-Qhubeka jest pierwszym w historii afrykańskim zespołem kolarskim, który otrzymał zaproszenie na udział w prestiżowym wyścigu Tour de France. W środę ogłoszono listę drużyn, które wezmą udział w rywalizacji.

W rozpoczynającym się 4 lipca wyścigu wystartują 22 ekipy, w tym pięć zaproszonych przez organizatorów. W zeszłorocznej imprezie Rafał Majka z Tinkoff-Saxo wygrał klasyfikację górską, a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem (28. miejsce) był późniejszy mistrz świata Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step, obecnie Etixx-Quick Step).

Oprócz Kwiatkowskiego i Majki z drużynami, które będą rywalizowały w TdF związanych jest jeszcze sześciu Polaków: Maciej Bodnar, Paweł Poljański (obaj Tinkoff-Saxo), Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski (obaj Etixx-Quick Step), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy