Reklama

Reklama

Drugie złoto Łukasza Wiśniowskiego

​Łukasz Wiśniowski, wychowanek Pacyfiku Toruń, zdobył w sobotę w Sobótce złoty medal kolarskich mistrzostw Polski w kategorii Orlików (do 23 lat). To drugi sukces tego 21-letniego zawodnika w tegorocznych mistrzostwach - wcześniej wygrał jazdę indywidualną na czas.

Wiśniowski, jeżdżący obecnie w barwach czeskiej grupy Etixx-Ihned (młodzieżowy oddział ekipy Omega Pharma), od początku wyścigu jechał w czołówce, a na decydujący atak zdecydował się kilkanaście kilometrów przed metą, na podjeździe na przełęcz Tupadły w masywie Ślęży.

Ostatnie kilometry trasy prowadziły niemal cały czas w dół i samotnemu uciekinierowi udało się zachować do końca kilkunastosekundową przewagę nad ścigającym go Wojciechem Migdałem. Trzeci był Konrad Tomasiak, który samotnie odjechał od prowadzącej grupki na początku ostatniej rundy, ale został doścignięty i wyprzedzony przez Wiśniowskiego i Migdała.

Już na pierwszej z ośmiu rund (każda po 22 km) na czele znalazła się kilkunastoosobowa grupa, w której byli między innymi synowie znanych przed laty kolarzy - Jacka Mickiewicza, Sławomira Chrzanowskiego i Marka Kulasa. Przez siedem okrążeń trudnej trasy czołówka utrzymywała dwie, trzy minuty przewagi nad peletonem ponad 80 zawodników. Na dwóch ostatnich rundach rozpoczęły się jednak ataki, które rozerwały prowadzący peletonik. W efekcie kolejni kolarze wjeżdżali na metę pojedynczo lub w małych grupkach.

- Było ciężko, ale warunki nam sprzyjały (rano w Sobótce padało - PAP). Bardzo się cieszę, choć przyznam, że w pewnym momencie myślałem, że jest już dla mnie po wyścigu - powiedział  na mecie zwycięzca. Mówiąc o trudnych chwilach miał na myśli sytuację, w której czołówka podzieliła się na dwie grupki, a on został w drugiej.

Wyniki mistrzostw Polski Orlików (do 23 lat):

Reklama

1. Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned/Pacific Toruń)  4:19.23 (przec. 40,711 km/godz)

2. Wojciech Migdał (WLKS Krakus BBC Czaja)     -  strata 30 s

3. Konrad Tomasiak (Chrobry Lasocki Głogów)              32

4. Paweł Franczak (Wibatech Brzeg)                     2.08

5. Patryk Stosz (Chrobry Lasocki Głogów)

6. Mateusz Nowaczek (Bank BGŻ)                     obaj ten sam czas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje