Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 4 .Radomiak (4 pkt.)
  • 5 .Piast Gliwice (3 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (3 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (3 pkt.)

Piłkarze Pogoni wrócili na boisko

Urlopy piłkarzy Pogoni Szczecin dobiegły końca w poniedziałek. W pierwszych dniach po powrocie zawodnicy byli poddani przeróżnym testom i badaniom. W czwartek odbyli natomiast pierwszy trening na boisku.

W zajęciach udział wzięło 29 zawodników. Wśród nich był także nowy nabytek Pogoni, Jean Carlos Silva. Zabrakło z kolei drugiego letniego wzmocnienia, czyli 19-letniego bramkarza Bartosza Klebaniuka. Golkiper dołączy do zespołu już podczas obozu w Opalenicy, który rozpocznie się 23 czerwca. Tak samo będzie w przypadku powracającego z wypożyczenia do Błękitnych Stargard Bartłomiejem Mrukiem, który dostał kilka dni wolnego. W treningu nie brał udziału również Kacper Kozłowski, który jest z reprezentacją na EURO 2020.

Pogoń Szczecin przygotowuje się do startu w europejskich pucharach

Pierwszy mecz nowego sezonu szczecinianie rozegrają 22 lipca. Będzie to potyczka z chorwackim NK Osijek w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Łączenie ligi z pucharami wymaga odpowiedniego przygotowania. - Kluczowa będzie dla nas regeneracja, więc to na pewno jest jakieś nowe doświadczenie dla zespołu. Ze Szczecina podróże zawsze są dalekie. Wierzę jednak, że damy radę to wszystko pogodzić - mówi trener przygotowania fizycznego Pogoni, Rafał Buryta.

Reklama

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Wśród 29 piłkarzy, którzy wybiegli dziś na boisko, jest aż 13 młodzieżowców. To po jednym bramkarzu i obrońcy, a także ośmiu pomocników i trzech napastników. Najwięcej z nich - bo aż pięciu - to przedstawiciele wyjątkowo utalentowanego w szeregach Portowców rocznika 2003. 

Jakub Żelepień

Dowiedz się więcej na temat: Pogoń Szczecin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje