Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Zagłębie Lubin i Djordje Crnomarković ukarani po brutalnym faulu

Trzy mecze dyskwalifikacji dla Djordje Crnomarkovicia, jeden mecz dla asystenta trenera Zagłębia Lubin Ivana Vrabeca, do tego kary finansowe dla wszystkim, w tym dla lubińskiego klubu - to decyzje Komisji Ligi Ekstraklasy po głośnym faulu Serba na Piotrze Pyrdole z Wisły Płock.

Kary nałożone przez Komisję Ligi to efekt bulwersującego zdarzenia, do jakiego doszło w trakcie meczu Zagłębie Lubin - Wisła Płock w otwierającej tegoroczne rozgrywki Ekstraklasy. Wówczas to wypożyczony z Lecha Poznań zawodnik Zagłębia Lubin Djordje Crnomarković zaatakował Piotr Pyrdoła z Wisły Płock i brutalnym faulem złamał mu nogę. Zrobił to ewidentnie na skutek polecenia z ławki trenerskiej - kamery transmitującej mecz stacji Canal+ pokazały asystenta trenera Zagłębia Ivana Vrabeca, który gestem polecił, by Serb dostał żółtą kartkę. Wykartkowałby się w ten sposób na kolejny mecz lubinian z Lechem Poznań, w którym i tak nie mógł wystąpić - tak przewidywała umowa wypożyczenia.

Reklama

Na Djordje Crnomarkovicia nałożono karę dyskwalifikacji w trzech meczach Ekstraklasy oraz karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Na asystenta trenera Ivana Vrabeca nałożono karę dyskwalifikacji w jednym meczu Ekstraklasy oraz karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych. Na klub Zagłębie Lubin nałożono karę w wysokości 50 tysięcy złotych.

Komisja Ligi nie miała wątpliwości

- Komisja Ligi uznała, że celem faulu na Piotrze Pyrdole było zdobycie czwartej żółtej kartki przez Djordje Crnomarkovica, czego konsekwencją byłaby obligatoryjne wykluczenie zawodnika z meczu z Lechem Poznań, z którego został wypożyczony - powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki. - Celem faulu było także wyczyszczenie konta kartkowego zawodnika począwszy od 17. kolejki, co w przypadku środkowego obrońcy jest bardzo istotne - dodał przewodniczący.

- Komisja nie miała wątpliwości, co do umyślności działania sprawcy i współsprawcy, czyli asystenta Ivana Vrabeca. Na nagraniach z meczu wyraźnie słychać do kogo zwraca się asystent i widać reakcję zawodnika na skierowany do niego okrzyk i gest. Ponadto, po otrzymaniu polecenia od asystenta trenera, a przed poważnym w skutkach faulem, zawodnik podjął dwie nieudane próby zdobycia żółtej kartki faulując zawodników Wisły. Tym samym Komisja Ligi uznała, że klub, asystent trenera oraz zawodnik dopuścili się rażącego naruszenia norm moralno-etycznych w piłce nożnej, co skutkuje nałożonymi karami dyscyplinarnymi - poinformowała Komisja Ligi w komunikacie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje