Liga izraelska - 7. kolejka Ligatu ha'Al: IK Shmona - Sektzia Nes Tziona FC 1-0 (0-0)

W starciu 7. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 2 lipca, jedenastka IK Shmona wygrała z Sektzią Nes Tziona FC 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Kiryat-Shmona Municipal Stadium w Kiryat-Shmonej.

7. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2020-07-02 19:15 | Stadion: Kiryat-Shmona Municipal Stadium | Arbiter: R. Reinshreiber
Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC
Sektzia Nes Tziona FC
1
0
A. Halaihal 50'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Edenowi Karzevowi z IK Shmona. Była to 41. minuta pojedynku.

Drugą połowę drużyna IK Shmona rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maalique'a Fostera wszedł Abdalla Halaihal. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał kartką Abdallę Halaihala, piłkarza gospodarzy.

Na początku drugiej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Abdalla Halaihal dla jedenastki IK Shmona. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Razowi Steinowi z drużyny gości. W 64. minucie Dries Wuytens zastąpił Francisca Dutariego. A trener IK Shmona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Omera Lakę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ismaeel Ryan.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Marcus Diniz z IK Shmona. Trener Sektzi Nes Tziona FC postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Itaya Ozeriego i na pole gry wprowadził napastnika Sahara Leviego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Jahmir Hyka został zmieniony przez Eiala Strahmana, a za Noama Cohena wszedł na boisko Dor Kochav, co miało wzmocnić drużynę Sektzi Nes Tziona FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Muhamada Shakera na Idana Rette'a w 85. minucie oraz Silasa na Ahmada Abeda w czwartej minucie doliczonego czasu meczu.

Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sektzi Nes Tziona FC i jedną drużynie przeciwnej.

Noam Cohen79′
72′ Marcus Plínio Diniz Paixão
Itay Ozeri72′
90′ Silas Araujo da Silva
Dries Wuytens64′
80′ Samuel Bar On
Ofek Biton
41′ Eden Karzev
Jahmir Hyka72′
Amir Ben Shimon
Sabien Lilaj
46′ Maalique Foster
Raz Nachmias
69′ Ismaeel Ryan
Elad Shahaf80′
85′ Muhamad Shaker
Guy Badash90′
Ori Dahan
Raz Stein52′
Gad Amos
Matan Zalmanovich
85′ Idan Rette
Liel Tsana
46′  50′ 50′ Abdalla Halaihal
Sahar Levi72′
69′ Omer Lakau
Eyal Strahman72′
90′ Ahmad Abed
Amnon Tadale
Guy Ben Lulu

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Sektzi Nes Tziona FC pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.