Liga izraelska - 23. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Hadera - Hapoel Kfar Saba 2-0 (1-0)

W starciu 23. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 8 lutego, zespół Hapoelu Hadera wygrał z Hapoelem Kfar Saba 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Winner Stadium w Netani.

E. Peretz 62'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Kfar Saba: Benowi Reichertowi w 17. i Sodiqowi Atandzie w 36. minucie.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ben Reichert z Hapoelu Kfar Saba i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 17. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby George Fochive wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hapoelu Hadera , strzelając gola w 45. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hapoelu Hadera.

Trener Hapoelu Kfar Saba postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Sagi Dror, a murawę opuścił Yevgeni Berkman. W tej samej minucie Omer Fadida został zmieniony przez Adriana Rocheta.

W 58. minucie w zespole Hapoelu Hadera doszło do zmiany. Junior Ogedi-Uzokwe wszedł za Lucia Maranhão.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Hadera w 62. minucie spotkania, gdy Eliel Peretz zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Hapoel Hadera: Danielowi Solomonowi w 65. i Yahavowi Gurfinkelowi w 76. minucie. W 69. minucie George Fochive został zmieniony przez Didiera Kougbenyę, co miało wzmocnić drużynę Hapoelu Hadera. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dan Azarię na Gershona Koffiego. Kibice Hapoelu Hadera nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yehonatana Leviego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Eliel Peretz.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Sodiq Ololade Atanda36′
76′ Yahav Gurfinkel
Yevgeni Yehonatan Berkman52′
Yarin Hassan
Tal Machlof
 45′ 69′ George Fochive
Tom Shelach
 62′ 81′ Eliel Peretz
Dan Azaria72′
65′ Daniel Solomon
Omer Fadida52′
58′ Lucielmo Palhano Soares
Igal Becker
81′ Yehonatan Levi
Eliran Simon
Dan Lugassy
Sagi Dror52′
Ben Yosefi
Tariko Getahon
69′ Didier Kougbenya
Gershon Koffie72′
58′ Junior Ogedi-Uzokwe
Adrian Rochet52′
Ariel Messika
Yahav Afriat

Piłkarze gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.