Reklama

Reklama

PE w żeglarstwie: Przemysław Tarnowski i Zofia Klepacka w czołówce

Po środowych wyścigach żeglarskich regat Pucharu Europy u wybrzeży Majorki - 47. Trofeo Princesa Sofia - z polskich zawodników najwyższe lokaty zajmują w deskowej klasie RS:X Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) - trzecie oraz Zofia Klepacka (YKP Warszawa) - czwarte.

Regaty, które potrwają do soboty, są ostatnią olimpijską kwalifikacją dla europejskich krajów w klasach Finn i Laser Radial. Swoje notowania poprawił Piotr Kula (GKŻ Gdańsk). Po wtorkowych startach był 33., ale w środę mijał metę na 20. i 19. pozycji, dzięki czemu awansował na 27. W gronie finnistów walka toczy się o jedno miejsce i 28-letniego żeglarza wyprzedzają reprezentanci Rosji, Turcji, Portugalii, Hiszpanii oraz Czech.

"Dzisiaj długo czekaliśmy na wiatr, bo na wodzie spędziliśmy około sześciu godzin. To był dla mnie zdecydowanie lepszy dzień niż dwa poprzednie, bo odrobiłem trochę strat do najgroźniejszych konkurentów. Pozostały nam jeszcze cztery wyścigi i sporo się w nich może wydarzyć. Prognoza pogody zapowiada na czwartek wiatr od brzegu. To są warunki, w których mogą dziać się różne rzeczy. Ja startuję z pozycji goniącego, a to łatwiejsza rola, bo ten, kto się broni, częściej ogląda się za plecy i może popełnić więcej błędów. Nie składam broni i walczę dalej" - powiedział Kula.

Reklama

W klasie Laser Radial Agata Barwińska po czterech wyścigach była 31. Zawodniczka MOS SSW Iława została jednak, po drugiej żółtej kartce, zdyskwalifikowana tuż przed pierwszym środowym startem. W drugim zajęła 13. pozycję i w klasyfikacji generalnej spadła o dwie lokaty. W walce o dwie nominacje na igrzyska wyprzedzają ją reprezentantki Węgier, Portugalii, Szwajcarii oraz dwie Rosjanki i Hiszpanki.

W windsurfingowej klasie Klepacka wygrała piąty wyścig i przesunęła się z 10. na czwartą pozycję, natomiast Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) awansowała z ósmego na szóste miejsce.

"Jestem bardzo zadowolona ze swoich wyników. Do tych regat przystąpiłam niemalże z marszu, bo ostatnio więcej czasu poświęciłam dzieciom niż treningowi" - przyznała Klepacka.

W gronie "deskarzy" Tarnowski jest trzeci, a Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą) 13.

"Bardzo długo czekaliśmy na brzegu, aż swoje zmagania ukończą dziewczyny. Zdążyliśmy rozegrać tylko jeden wyścig, bo była prawie 20 i kiedy dotarliśmy na metę, zmierzchało" - wspomniał Furmański.

Z polskich żeglarzy, którzy mają zapewniony start w igrzyskach, w Palma de Mallorca ścigają się tylko Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) z Irminą Mrózek Gliszczynska (ChKŻ Chojnice). Piąta załoga ostatnich mistrzostw świata w klasie 470 była w środę 20. oraz ósma i w klasyfikacji generalnej spadła z piątej na szóstą pozycję.

Regaty o Puchar Księżniczki Zofii zakończą się w sobotę wyścigami medalowymi - w każdej klasie weźmie w nich udział 10. najlepszych zawodników.

Klasyfikacja po środowych wyścigach:

kobiety   

RS:X (startują 63 zawodniczki)

1. Olga Masliwiec (Rosja)

...

4. Zofia Klepacka (Polska)

6. Maja Dziarnowska (Polska)

31. Agnieszka Bilska (Polska)   

Laser Radial (84)

 1. Anne-Marie Rindom (Dania)

...

33. Agata Barwińska (Polska)

    470 (66)

 1. Fernanda Oliveira, Ana Barbachan (Brazylia)

...

6. Agnieszka Skrzypulec, Irmina Mrózek Gliszczynska (Polska)

46. Ewa Romaniuk, Katarzyna Goralska (Polska)

55. Antonina Marciniak, Weronika Janc (Polska)

    49erFX (34)

 1.  Annemiek Bekkering, Annette Duetz (Holandia)

...

31. Madeleine Zielińska, Nadia Zielińska (Polska)

    mężczyźni

    RS:X (85)

1. Tom Squires (Wielka Brytania)

...

3. Paweł Tarnowski (Polska)

13. Radosław Furmański (Polska)

    Laser Standard (152)

 1. Andrew Maloney (Nowa Zelandia)

    470 (79)

 1. Mathew Belcher, Will Ryan (Australia)

...

48. Marcin Urbański, Paweł Krysiak (Polska)

50. Maciej Sapiejka, Adam Krefft (Polska)

62. Kamil Cesarski, Beniamin Waszkiewicz (Polska)

    49er (73)

 1. Diego Botin, Iago Lopez (Hiszpania)

...

23. Przemysław Filipowicz, Jacek Piasecki (Polska)

32. Dominik Buksak, Szymon Wierzbicki (Polska)

    Finn (74)

 1. Josh Junior (Nowa Zelandia)

...

27. Piotr Kula (Polska)

46. Miłosz Wojewski (Polska)

49. Mikołaj Lahn (Polska)

51. Michał Jodłowski (Polska)

59. Łukasz Lesiński (Polska)

61. Sebastian Kalafarski (Polska)


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama