Reklama

Reklama

Loeb liderem po 2. etapie Rajdu Nowej Zelandii

Ośmiokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb prowadzi po dwóch etapach Rajdu Nowej Zelandii. Wyprzedza innego kierowcę Citroena DS3 Fina Mikko Hirvonena i Norwega Pettera Solberga (Ford Fiesta RS).

Loeb wygrał siedem z 15 odcinków specjalnych, ale w klasyfikacji generalnej ma przewagę zaledwie sześciu sekund nad Hirvonenem, który był najszybszy w trzech próbach. Solberg triumfował na dwóch OS.

Końcówkę sobotniej rywalizacji (czasu miejscowego) utrudniał deszcz. W niesprzyjających warunkach nieźle spisywał się Fin Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta RS), który zwyciężył na trzech odcinkach i awansował na ósme miejsce.

Załoga zespołu Castrol TRW Motointegrator Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski (Ford Fiesta S2000), która wypadła z trasy 4. OS., wróciła do rywalizacji. Polacy awansowali na trzecie miejsce w klasie SWRC, po tym jak ze względu na problemy z instalacją elektryczną wycofał się Brytyjczyk Alister McRae.

Reklama

"Dzisiejsze ściganie rozpoczęliśmy od tego, że znaleźliśmy się na dachu na pierwszym OS. Wjechaliśmy trochę za szybko w bardzo ciasny zakręt i w efekcie straciliśmy sporo czasu. Na szczęście auto dzielnie to zniosło - poza wybitą szybą i wgnieceniami z kilku stron nic mu się nie stało. Fantastycznie spisują się mechanicy" - powiedział Oleksowicz.

Wyniki 42. Rajdu Nowej Zelandii po 2. etapie:

1. Sebastien Loeb (Francja/Citroen DS3 WRC)     3:27.51,9

2. Mikko Hirvonen (Finlandia/Citroen DS3 WRC)  strata 6,4 s

3. Petter Solberg (Norwegia/Ford Fiesta RS WRC)    1.33,3

4. Jewgienij Nowikow (Rosja/Ford Fiesta RS WRC)    2.02,5

5. Ott Tanak (Estonia/Ford Fiesta RS WRC)          2.23,8

6. Thierry Neuville (Belgia/Citroen DS3 WRC)       2.47,2


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy