Reklama

Reklama

Gdynia Sailing Days: Jakub Rodziewicz wiceliderem mistrzostw świata juniorów

Jakub Rodziewicz zajmuje po sześciu wyścigach drugą pozycję w mistrzostwach świata juniorów do lat 21 w klasie Laser Standard, które odbywają się w ramach żeglarskich regat Volvo Gdynia Sailing Days. Wśród dziewcząt w Laserze Radialu 10. jest Magdalena Kwaśna.

 Rodziewicz (Sejk Pogoń Szczecin) stopniowo przesuwa się w klasyfikacji generalnej. Po pierwszym dniu był ósmy, w środę awansował na czwartą lokatę, a w czwartek zakończył wyścigi na piątym i trzecim miejscu, dzięki czemu został wiceliderem mistrzostw.

Prowadzi Niemiec Philipp Loewe, a trzeci jest Irlandczyk Liam Glynn. Kolejny z Polaków, Wojciech Klimaszewski (MBSW Giżycko/UKŻR Niegocin), plasuje się na 26. pozycjiw gronie 138 żeglarzy z 40 państw.

"Dzisiaj ponownie nie ryzykowałem na początku obu wyścigów. Wystartowałem ze środka, ale po chwili byłem już w czołówce i to wystarczyło, aby wywalczyć dwie dobre lokaty. Najbardziej zadowolony jestem jednak nie z awansu na drugą pozycję tylko z faktu, że wszedłem do finału bez poważniejszej wpadki" - stwierdził Rodziewicz.

Reklama

Wśród juniorek rywalizują 73 zawodniczki z 30 krajów. Po sześciu wyścigach na czele stawki znajduje się Dunka Anna Munch, a kolejne trzy miejsca zajmują Australijki - Zoe Thomson, Elyse Ainsworth oraz Mara Stransky. Na 10. pozycję z 13. przesunęła się ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice), a 40. jest Katarzyna Harc (Kuźnia Rybnik).

W planie jest rozegranie 12 wyścigów. Ostatnie - w niedzielę.

Dowiedz się więcej na temat: żeglarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje