Reklama

Reklama

WTA Ostrawa. Iga Świątek: Nie powtórzę swoich błędów

Iga Świątek pokonała 7:6 (7-5), 6:2 Kazaszkę Jelenę Rybakinę i zameldowała się w półfinale turnieju WTA w Ostrawie. Po wygranym meczu podzieliła się kilkoma spostrzeżeniami na temat potyczki z Rybakiną oraz swoimi oczekiwaniami względem jej kolejnej rywalki, Marii Sakkari.

Iga Świątek zdołała pokonać Rybakinę w dwóch setach, ale zadanie to nie było wcale łatwe - w pierwszym secie do rozstrzygnięcia potrzebny był tie break, z kolei w drugiej odsłonie meczu, po okresie szybkiego budowania przewagi przez Polkę, Rybakina zdołała się "odgryźć", walcząc z ambicją do końca.

Iga Świątek: Cieszę się, że byłam konsekwentna

Po zakończeniu tenisowego pojedynku Świątek została zapytana o jego przebieg. Jak wspomniała, w trakcie przygotowań do meczu była szczególnie mocno skupiona na poprawieniu swojego serwisu.

"W zasadzie to pracowaliśmy mocno nad tym, by polepszać serwis, wciąż czuję, że mogę serwować jeszcze lepiej. Bardzo się cieszę, że byłam konsekwentna, mimo że moja rywalka grała bardzo szybko" - stwierdziła Polka.

Reklama

Jak dodała, zwyciężenie Rybakiny w dwóch setach szczególnie ją uradowało.

"Cieszę się również, że udało mi się zwyciężyć, bo miałam bardzo trudną przeciwniczkę, starcia z nią zawsze są bardzo wymagające. Radość przynosi także to, że udało mi się zwyciężyć w takim stylu, kończąc mecz w dwóch setach" - stwierdziła tenisistka.

Świątek - Sakkari. Półfinał odbędzie się w sobotę

W pewnym momencie rozmowy dziennikarz rozmawiający ze Świątek podjął również temat kolejnej rywalki polskiej zawodniczki - Greczynki Marii Sakkari, która ostatnio prezentuje bardzo dobrą formę.

"Z Marią Sakkari zdążyłam już raz przegrać w tym roku, więc podchodzę do tego starcia bez specjalnych oczekiwań. To wojowniczka, która będzie na pewno bardzo skoncentrowana i skupiona na tym, by wygrać. Wiem jednak, co zrobiłam źle w czasie French Open i nie mam zamiaru powtarzać swoich błędów" zapewniła Świątek.

Mecz półfinałowy między Igą Świątek i Marią Sakkari odbędzie się w sobotę 25 września. Niebawem powinniśmy poznać również konkretną godzinę rozpoczęcia tego starcia.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje