Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie: FC Dordrecht - Almere City FC 2-2 (2-1)

W pojedynku 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 18 października, zespół Dordrechtu zremisował z Almere 2-2 (2-1). Starcie odbyło się na Riwal Hoogwerkers Stadion.

8. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-10-18 20:00 | Stadion: Riwal Hoogwerkers Stadion | Arbiter: Luca Evian Cantineau
T. Verheydt 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Dordrechtu wygrała 14 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dordrechtu w 11. minucie spotkania, gdy Arsenio Valpoort strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Gianni dos Santos.

W 22. minucie kartkę dostał Gianni dos Santos, zawodnik gospodarzy.

Drużyna Almere ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Gianni dos Santos. Bramka padła po podaniu Kevina Vermeulena.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 40. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Almere: Ryanowi Koolwijkowi i Frederikowi Helstrupowi.

Piłkarze Almere szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu bramkę kontaktową zdobył Radinio Balker. Przy strzeleniu gola asystował Anass Ahannach.

Na drugą połowę jedenastka Almere wyszła w zmienionym składzie, za Anassa Ahannacha wszedł Elias Sørensen. W 56. minucie za Arsenia Valpoorta wszedł Richie Musaba.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Almere przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Verheydt. Asystę przy golu zanotował Shayon Harrison.

Między 64. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Dordrechtu: Julius Bliek, Nikki Baggerman, Gianni dos Santos, na ich miejsce weszli: Dehninio Muringen, Kürşad Sürmeli, Vernon Parks. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Oussamy Bouyaghlafena, Radinia Balkera zajęli: Mees Kaandorp, Delvechio Blackson. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Thomas Verheydt z drużyny gości. Była to 82. minuta pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Damon Mirani
75′ Julius Bliek
Frederik Helstrup40′
Davy Overes
Radinio Roberto Balker  45′ 65′
Kevin Johnny Jansen
Steve Tunga Malanda
75′ Nikki Baggerman
Anass Ahannach46′
Kevin Vermeulen
Ryan Koolwijk40′
 37′ 22′ 90′ Gianni dos Santos
Oussama Bouyaghlafen64′
Nikolas Agrafiotis
Thomas Verheydt  57′ 82′
 11′ 56′ Arsenio Jermaine Cedric Valpoort
Shayon Harrison
Ahmadou Bamba Dia
Agil Etemadi
Jurian Hobbel
Stijn Keller
75′ Dehninio Muringen
Delvechio Blackson65′
Bradley Miguel Dirk Vliet
Daniël Breedijk
90′ Vernon Parks
Ruggero Mannes
75′ Kürşad Sürmeli
Guus Beaumont
56′ Richie Musaba

Elias Sørensen46′

Przewaga jedenastki Almere w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Drużyna Dordrechtu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Dordrechtu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.