Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: UD Ibiza - FC Jumilla 4-1 (2-0)

W starciu 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 28 kwietnia, drużyna UD Ibiza wygrała z Jumillą 4-1 (2-0).

35. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-28 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de Can Misses | Arbiter: C. Carbonell Hernández
Manolo Pérez 49'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miguela Núñeza z UD Ibiza, a w dziewiątej minucie Sylvaina Deslandesa z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sylvain Deslandes z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w tej samej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników UD Ibiza w 19. minucie spotkania, gdy Raí Nascimento strzelił pierwszego gola.

Drużyna Jumilli ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Cirio. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na drugą połowę drużyna Jumilli wyszła w zmienionym składzie, za Ming-Yang Yanga, Abla Lópeza weszli Manu Miquel, Germán Sáenz. W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Mariano Gómez, zawodnik gospodarzy. W 49. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Manolo Pérez.

W 55. minucie za Javiera Bonillę wszedł Ferrán Giner. W 64. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mariano Gómez, osłabiając zespół UD Ibiza. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 48. minucie. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie UD Ibiza doszło do zmiany. Iosu Villar wszedł za Omara Perdomę.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Cirio z UD Ibiza. W 73. minucie w zespole Jumilli doszło do zmiany. Migue Marín wszedł za Connora Ruane'a.

Niedługo później Iosu Villar wywołał eksplozję radości wśród kibiców UD Ibiza, strzelając kolejnego gola w 83. minucie pojedynku. Kibice UD Ibiza nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jordiego Sáncheza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Cirio.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Jordi Sánchez z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Iván Martínez Martí
55′ Javier Bonilla Sevillano
Ryan David Leak
Gonzalo de la Fuente de la Iglesia
Abel López Montiel46′
48′ 64′ Mariano Gómez
Eduardo Luna Cano
Francisco Grimà Aguilera
Diego Gregori Díaz
8′ Miguel Núñez Borreguero
Alejandro Martínez Peñalver
Daniel Provencio Azcune
Manuel Pérez Escámez  49′ (k.)
 43′, 72′ 84′ Sergio Cirio Olivares
Connor James Ruane73′
 19′ Raí Nascimento de Oliveira
Ming-Yang Yang46′
67′ José Omar Perdomo Machado
Miguel Marín Prieto73′
67′  83′ Iosu Villar Vidal
Manuel Miquel Serrano46′
Javier García Guillén
Marco Valero Pérez
55′ Ferrán Giner Peris
Germán Sáenz de Miera Colmeiro46′
84′ 87′ Jordi Sánchez Ribas
Sherwin Dandery Seedorf

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu UD Ibiza, który potrzebował tylko ośmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Jumilli pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.