Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: Salamanca - Artístico Navalcarnero 3-2 (0-2)

28 kwietnia odbył się pojedynek 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Salamanki i Artístico Navalcarnero. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Salamanki 3-2.

Jesús Mena 41'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Artístico Navalcarnero w 31. minucie spotkania, gdy Fran Santano zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Carpio z drużyny gospodarzy. Była to 38. minuta meczu.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Artístico Navalcarnero, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Jesús Mena.

Na drugą połowę drużyna Salamanki wyszła w zmienionym składzie, za Antonia Amarę wszedł Manu Molina. Trener Salamanki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Santi Luque, a murawę opuścił Armando. Santi Luque spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 55. minucie arbiter przyznał kartkę Héctorowi Pizanie z Artístico Navalcarnero. Bramkę na 1-2 w 57. minucie z rzutu karnego zdobył Manu Molina.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 62. minucie gola wyrównującego strzelił Iván Calero. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 63. minucie kartkę dostał Hakim El Mokh, piłkarz gości. Trener Artístico Navalcarnero wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Del Pozo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Joya.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie wynik ustalił Santi Luque.

W 73. minucie Abu Sanunu zastąpił Sergiego Segurę. Między 75. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 84. minucie Hakim El Mokh został zmieniony przez Cifę, co miało wzmocnić zespół Artístico Navalcarnero. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Asdrúbala na Alberta Martína.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Héctor Pizana Pascual55′
38′ Javier Carpio Martín
Stevens Barreto Sánchez75′
46′ Armando Lozano Sánchez
Antonio Montoro Rodríguez
Víctor Manuel Mena Coto
José Antonio Serrano Ramos
46′ Antonio Amaro Mendo
David Rodríguez Sánchez67′
 62′ 88′ Iván Calero Ruiz
Abu Sanunu73′
89′ Félix Asdrúbal Padrón Hernández
David Del Pozo Guillén67′
46′  57′ (k.) Manuel Antonio Molina Valero
Manuel Santos Felipe84′
46′  71′ 77′ Santiago Jiménez Luque
Iván Cifuentes Román
89′ Alberto Martín Andrés
Gabriel Salazar Rojo

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.