Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: Atlético Baleares - Valencia CF II 3-2 (1-1)

28 kwietnia w Palmie de Majorce odbyło się spotkanie 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Atlético Baleares i Valencii CF II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlético Baleares 3-2.

S. Gassama 67'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów jedenastka Valencii CF II wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Sicie, piłkarzowi gości.

Tymczasem zawodnicy Valencii CF II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 34. minucie bramkę zdobył Javi Jiménez.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Atlético Baleares w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie Alberto Villapalos wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Nuha Marong. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Jedenastka Valencii CF II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 60. minucie trafił Marc Jiménez. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Piłkarze Valencii CF II szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Sekou Gassama.

W 68. minucie za Marca Jiméneza wszedł Marc Rovirola. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Valencia CF II: Adrii Guerrerowi w 70. i Miki Muñoz w 75. minucie. Po chwili trener Atlético Baleares postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Hugo Díaz, a murawę opuścił Canario.

W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fernanda Romána z Valencii CF II, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Xesca Fullanę z drużyny przeciwnej. Jedenastce Valencii CF II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Atlético Baleares.

Guillem Molina Gutiérrez
83′ Alberto Castaño Luis
Fernando Román Álvarez88′
90′ Francesc Fullana Ginard
José Pascual Alba Seva82′
Enrique López Delgado
Alexandre Corredera Alardi
Samuel Shashoua
Francisco Sebastián Moyano Jiménez
 44′ Alberto Villapalos Muñoz
Miguel Muñoz Mora75′ 82′
 60′ 68′ Marcos Eusebio Jiménez de la Espada Martín
Andrés Pascual Santoja25′ 71′
 48′ Nuha Marong Krubally
Antonio Jesús García Navas71′
68′ Marc Rovirola Moreno
Koba Lein Koindredi82′
83′ Antonio Luis Díaz Sánchez
Ferrán Giner Magraner
Adrián Fernando Hernández Socorro
Senga Nicolás Kata Martínez

Zespół Atlético Baleares był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Valencii CF II przyznał cztery.

Drużyna Atlético Baleares w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.