Liga gruzińska - 6. kolejka Erovnulego Liga: FC Telavi - FC Chikhura Sachkhere 2-0 (1-0)

16 lipca na Kavkasioni Arena odbyło się spotkanie 6. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga pomiędzy drużynami FC Telavi i Chikhury Sachkhere. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Telavi 2-0.

U. Chukwurah 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Nikoloz Basheleishvili.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Telavi.

W 57. minucie Nikoloz Basheleishvili został zastąpiony przez Iraklego Rukhadzego. Chwilę później trener Chikhury Sachkhere postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Davita Mujiriego. Na boisko wszedł Giorgi Bukhaidze, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 71. minucie Guram Samushia został zmieniony przez Yaroslava Kvasova, co miało wzmocnić zespół FC Telavi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tengiza Tsikaridzego na Lukę Kikabidzego oraz Besika Dekanoidzego na Reza Ghavtadzego. Jedyną kartkę w meczu dostał Rezo Ghavtadze z drużyny Chikhury Sachkhere. Była to 82. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Telavi w 84. minucie spotkania, gdy Ukwubile Chukwurah strzelił drugiego gola. W 85. minucie w jedenastce FC Telavi doszło do zmiany. Mikheil Basheleishvili wszedł za Lashę Kokhreidzego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Otar Javashvili
 84′ Ukwubile Raphael Chukwurah
Shota Kashia
Tornike Dzotsenidze
Goderdzi Machaidze
Anton Tolordava
Besik Dekanoidze77′
 6′ 57′ Nikoloz Basheleishvili
Shota Gvazava
Tsotne Mosiashvili
Giorgi Koripadze
Beka Varshanidze
Tengiz Tsikaridze72′
85′ Lasha Kokhreidze
Kakha Kakhabrishvili
71′ Guram Samushia
Aleksandre Tepnadze
85′ Mikheil Basheleishvili
Rezo Ghavtadze77′ 82′
Aleksandre Koshkadze
Zurab Japiashvili
57′ Irakli Rukhadze
Luka Kikabidze72′
Giorgi Kandelaki
Giorgi Bukhaidze61′
71′ Yaroslav Kvasov
Ivan Potskhveria

Sędzia nie ukarał zawodników FC Telavi żadną kartką, natomiast piłkarzom Chikhury Sachkhere przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy czwartek drużyna Chikhury Sachkhere rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Merani Tbilisi. Natomiast 25 lipca FC Lokomotivi Tbilisi będzie gościć jedenastkę FC Telavi.